Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami kolejny zjazd Tauron Ligi Szachowej. Trwają drużynowe mistrzostwa Śląska

Facebook Twitter

Przed nami kolejny weekend z najlepszymi szachistami w naszym regionie. W najbliższą sobotę i niedzielę (05.-06.03.) odbędzie się kolejny zjazd Tauron Ligi Szachowej na stadionie Śląskim.

Tuż przed drugim zjazdem rozmawialiśmy z prezesem Śląskiego Związku Szachowego Andrzejem Matusiakiem:

Andrzej Matusiak: Zostaną rozegrane czwarta, piąta i szósta runda tych rozgrywek. Na pierwszym miejscu jest MKSZ Rybnik na drugim UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój z tą samą ilością punktów, natomiast punkt straty ma Politechnika Śląska. W czwartej rundzie dojdzie do pojedynku pomiedzy MKSZ Rybnik a UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój. Myślę, że wśród tych dwóch drużyn może wyłonić się tegoroczny mistrz Tauron Ligi Szachowej.

Jak zaznacza, po pierwszych rozegranych partiach pomiędzy drużynami doszło do przetasowania:

Andrzej Matusiak: Faworytem był UKS 21 „Podlesie” z Katowic, ale z uwagi na to, że przegrała dwa pojedynki, spowodowało to, że oczywiście liczy się ta drużyna, bo do końca rozgrywek jest sześć rund, natomiast tak jak mówię, tutaj może zadecydować mecz w czwartej rundzie pomiędzy Rybnikiem a Jastrzębiem-Zdrój.

Prezes Matusiak nie ukrywa, że pozytywnie zaskoczyła go postawa drużyny szachowej MKSZ Rybnik:

Andrzej Matusiak: To zawsze była drużyna o dużym potencjale. Ostatnie lata były dla nich trochę chude, natomiast w tym roku całkowicie mnie ta drużyna zaskoczyła. Jest to młoda drużyna, grają tam młodzi zawodnicy. Działacze też tam są młodzi. Widzę, że to idzie w bardzo dobrym kierunku

W ekstralidze Tauron Ligi Szachowej grają także mniejsze kluby m. in. z Rydułtów czy Czerwionki-Leszczyn:

Andrzej Matusiak: Jedno z najtrudniejszych rzeczy to jest utrzymanie się w ekstralidze drużyn ze Śląska dlatego, że to różnie bywa. Sądzę i liczę na to, że zarówno Czerwionka-Leszczyny, jak i Rydułtowy się utrzymają. Drużyna z Rydułtów zawsze była zaliczana jako solidna marka, która nieźle sobie radzi.

 

 

Więcej wiadomości o szachowych rozgrywkach na Stadionie Śląskim znajdziecie na radio90.pl, ja przypomnę, że Radio 90 patronuje temu wydarzeniu.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022