Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami Puchar Polski w kolarstwie górskim w Jastrzębiu. Petarda!

Facebook Twitter

Zawody "JBG-2 Pressingowa Petarda Jastrzębie-Zdrój, Puchar Polski w Kolarstwie Górskim XCO" w ostatni weekend maja (28-29.05.) na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. To impreza wpisana do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI co znacznie podnosi jej prestiż i pozwala zdobywać zawodnikom międzynarodowe punkty rankingowe.

fot.pixabay.com

Mówi Tomasz Kubala, prezes stowarzyszenia MTB Pressing Team, organizator zawodów.

Tomasz Kubala: Zapisy ciągle trwają, zapraszamy najlepszych zawodników z kraju, ale również z zagranicy. Nasze zawody są również przeznaczone dla amatorów, którzy mogą się sprawdzić na trasie Pucharu Polski. Zapraszamy wszystkich, od dzieci na rowerkach biegowych- są dla nich osobne trasy, po profesjonalnych kolarzy (…). To są zawody w formule olimpijskiej, to znaczy, że są to dystanse około 20 kilometrów, jeden wyścig trwa około godziny.

Jaki jest stopień trudności na samej trasie?

Tomasz Kubala: To są wymagające trasy, choć dla amatorów jest przebieg inny, łatwiejszy. Zawody odbywają się na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, po lesie (…).

Widowisko dla kibiców

Tomasz Kubala: To jest w fantastycznym miejscu, w centrum dużego miasta, zapraszam, bo zawody są spektakularne, odbywają się na krótkiej pętli, więc możemy w każdym miejscu obserwować kolarzy. Nie  tylko można startować, a można oglądać. Emocji przez dwa dni nie zabraknie.

ZAPISY tutaj!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj