Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przyszłość kredytów frankowych [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Jaką mają przeszłość kredyty frankowe wszyscy doskonale pamiętamy. Po problemach frankowiczów można śmiało powiedzieć, że kredyty walutowe nie odnotowują dużego zainteresowania i są prześwietlane z lupą, zaś kredyty we frankach szwajcarskich należą do wyjątkowej rzadkości, aczkolwiek nie zniknęły zupełnie z rynku i wciąż są dostępne.

kredytów frankowych
mat. nadesłany

Zła reputacja kredytu w CHF

O ile frank szwajcarski jako waluta w europejskiego państwa cieszy się pozytywną reputacją, to już kredyty w CHF niekoniecznie. Co prawda od czasu krachu kursu franka minęło już prawie dwie dekady to wiele osób wciąż boryka się z problemem spłaty rat kredytowych. nie można zatem oczekiwać, iż afera z frankiem pójdzie tak łatwo w zapomnienie. Jak po latach okazuje się, iż nie tylko frankowicze zawinili z niedoszacowaniem ryzyka finansowego, podpisując umowy kredytowe pochopnie, ale także wiele winy ponoszą banki konstruując umowy niedbale z uwzględnieniem wyłącznie własnych interesów.

Sukcesów sprzedażowych kredytów frankowych w przyszłość nikt nie wróży, aczkolwiek nie można wykluczyć, iż odważnych będzie przybywać, zwłaszcza osób, które zarabiają we frankach szwajcarskich. Wyłącznie w takiej sytuacji jest to bezpieczne rozwiązanie kredytowe. Póki co od oferowania zobowiązań w tej walucie stronią nawet banki.

Przyszłość zaciągniętych kredytów

Obecnie mnóstwo kredytobiorców spłacających raty frankowe zdecydowało się na unieważnienie kredytu we frankach. Niestety nie wszyscy mogą z tej opcji skorzystać. O tym czy spełnia się kryteria formalne do roszczenia o unieważnienie można łatwo dowiedzieć się oddając umowę kredytową do analizy prawnej. Kancelariafrejowskichf.pl doskonale wytłumaczy nam, czy możemy wystąpić z pozwem czy też nie, a jeśli nie możemy unieważnić kredytu to co moglibyśmy uczynić, by ulżyć sobie finansowo.

Postępowanie w sądzie coraz szybsze i prostsze

Jeżeli zdecydowaliśmy się zaskarżyć umowę kredytową w CHF możemy czuć się pewnie, a przede wszystkim możemy spodziewać się rozstrzygnięcie w terminie krótszym niż rok. Jeszcze kilka lat wstecz taki termin był mocno naciąganym i wręcz życzeniowym. Dziś sądy dzięki wypracowanym procedurom i praktyce orzekają sprawniej i to w większości z korzyścią dla frankowiczów. Nie są potrzebne liczne dowody i świadkowie, wystarczy udowodnienie abuzywności umowy poprzez wskazanie zapisów sprzecznych z prawem.

Pomoc w unieważnieniu umowy kredytowej

Pomoc prawną w zakresie porad prawnych i reprezentacji w sądzie oferuje szereg kancelarii frankowych, które na przestrzeni lat zajmowania się przepisami związanymi z kredytami frankowymi zdobyły doświadczenie i dogłębną wiedzę w tej dziedzinie. Konkurując między sobą zapewniają konkurencyjne stawki przystępne dla każdego frankowicza. Do skorzystania z możliwości ugodowych i unieważnienia przekonują i zachęcają kalkulatory frankowe wskazujące na nadpłaty jakie można uzyskać w przypadku rozliczenia kredytu z bankiem po kursie z dnia podpisania umowy na kredyt w szwajcarskiej walucie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj