Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkania w Kuźni Raciborskiej. Rusza budowa. Niebawem przetarg i umowy z lokatorami

Facebook Twitter

Są pieniądze i jest pozwolenie na budowę. Można ogłaszać przetarg na budowę nowych mieszkań w Kuźni Raciborskiej. Bloki mają powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Śląsk Południe. Zapowiadaliśmy tę inwestycję już w ubiegłym roku w Radiu 90. Wiemy, na jakim jest etapie.

Mieszkania w Kuźni Raciborskiej
fot. ww.kuzniaraciborska.pl

Mieszkania w Kuźni Raciborskiej – są pieniądze na inwestycję

Ukończony projekt budowlany i pozwolenie na budowę, ale co najważniejsze prawie 25 milionów środków – pozwala ruszyć z inwestycją, na którą czekają mieszkańcy Kuźni Raciborskiej. Bo jak powiedział nam burmistrz miasta, Paweł Macha, pomimo że plany nieco przesunęły się w czasie, to zainteresowanie mieszkaniami wciąż jest duże. To będą pierwsze bloki wybudowane w Kuźni od 40 lat! Przetarg niebawem ma ogłosić spółka SIM Śląsk Południe, a umowy z lokatorami będzie podpisywać Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

Tak mają wyglądać mieszkania w Kuźni Raciborskiej fot. www.kuzniaraciborska.pl

W sumie wybudowane mają być 104 mieszkania, w pierwszym etapie na pewno 88 nowych lokali, kolejne po zmianie w planie zagospodarowania przestrzennego. Będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, oddawane „pod klucz”.

W urzędzie miasta zastanawiają się jeszcze nad technologią, w jakiej mają być wybudowane mieszkania: czy w sposób innowacyjny, modułowy, szybki w wykonaniu czy raczej ma to być budownictwo tradycyjne. Decyzja zależy od kosztów inwestycji, bo wkład własny to 20% ceny lokalu.

fot. www.kuzniaraciborska.pl

W Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej doszło do spotkania z nowym prezesem SIM Śląsk Południe, by omówić zakres niezbędnych prac przygotowawczych przed przystąpieniem do realizacji zadania m.in.: wycinka drzew, krzewów. Zaplanowano wyjazd na jeden z placów budowy, która jest realizowana w technologii szkieletowo-modułowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj