Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborscy kryminalni zlikwidowali plantację marihuany

Facebook Twitter

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek. Raciborscy kryminalni zlikwidowali plantację marihuany oraz zabezpieczyli ponad 5 kilogramów środków odurzających. Szajka produkująca narkotyki działała nie tylko na raciborszczyźnie, ale tez na terenie powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego i rybnickiego.  

Raciborscy kryminalni

Raciborscy kryminalni podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy

W ręce policjantów trafiło dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat, którzy zajmowali się przemycaniem narkotyków z terytorium Królestwa Niderlandów na terytorium Polski. Mundurowi zabezpieczyli 2 kg narkotyków w postaci kokainy, marihuany oraz 1000 tabletek extazy. Wcześniej ustalili, że jest tam uprawa konopi indyjskich.

Kiedy przyjechali na miejsce, zauważyli pojazd wyjeżdżający z tej posesji. Kierowca na widok funkcjonariuszy chciał uciec, ale bardzo szybko został zatrzymany. Drugi z mężczyzn zamknął się w samochodzie. Policjanci bez problemu dostali się do środka i zatrzymali pasażera. Na przednim siedzeniu znaleźli paczkę z zawartością suszu roślinnego. A w budynku, w trzech pomieszczeniach ujawnili plantację marihuany.

W sumie zabezpieczyli 157 krzaków konopi indyjskich oraz ponad 3 kilogramy środków odurzających w postaci kokainy, amfetaminy, marihuany. Zabezpieczono także znaczną ilość gotówki. Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet do 20 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024