Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: W czwartek spotkanie dla osób goszczących uchodźców

Facebook Twitter

Władze Raciborza wraz z urzędnikami zapraszają mieszkańców goszczących uchodźców z Ukrainy w najbliższy czwartek (17.03.) na spotkanie organizacyjne w Domu Kultury Strzecha.

Foto UM

Odpowiemy na pytania i problemy, z jakimi dziś mierzą się uciekinierzy wojenni

– zapowiada Lucyna Siwek rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Raciborzu:

Lucyna Siwek: Wiemy, że osoby, które goszczą u siebie uchodźców, mają wiele pytań. Zwracają się z tymi pytaniami do nas, do urzędu miasta. Wychodząc naprzeciw, zapraszamy wszystkie te osoby do DK Strzecha. Prezydent, służby ośrodka pomocy społecznej, zarządzania kryzysowego, wydziału spraw obywatelskich spotkają się z wszystkimi tymi, którzy goszczą Ukraińców, aby odpowiedzieć na te najpilniejsze pytania, odpowiedzieć na to, na jakie wsparcie mogą liczyć. Jakie możliwe formy wsparcia wprowadza ustawa. Jest jeszcze taki apel, aby ze względu sanitarne i ograniczoną pojemność sali, na spotkanie przyszła tylko jedna osoba z gospodarstwa domowego goszczącego uchodźców.

Szacuje się, że w samym Raciborzu przebywa obecnie około półtora tysiąca uchodźców z Ukrainy:

Lucyna Siwek: Pewna wiedza to jest liczba osób, które są zarejestrowane w naszym systemie pomocowym. Czyli te osoby, które korzystają z zakwaterowania i wyżywienia, bądź wyżywienia, bo można skorzystać tylko z jednej opcji. Na ten moment jest to około 300 osób. Ale nie mamy wiedzy na temat liczby osób, które są zakwaterowane prywatnie, u mieszkańców Raciborza, bądź też firmy świadczą taką pomoc. Takie szacunki to jest liczba, którą mamy razy pięć. Tak można przyjąć takie szacunki, czyli że w tej chwili 1500 osób. To są tylko szacunki.

Spotkanie w czwartek, 17 marca, o godzinie 17.00 w Dom Kultury „Strzecha” w Raciborzu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022