Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziury w drodze i zniszczony samochód. Jakie kwoty płaci Rybnik?

Facebook Twitter

Miały być wypłacane odszkodowania za zniszczone samochody na dziurawych drogach, a dostajemy pisma z odmową wypłaty. Czytamy w nich, że droga nie była uszkodzona i to kierowca powinien "uważać jak jeździ "- żalą w mailach do naszej redakcji rybniczanie.

dziury w drodze

Dziury w drodze – za zniszczenie należy się rekompensata

Mieszkańcy odnoszą się do publicznych zapewnień władz miasta, że jeżeli nawierzchnia dróg była w złym stanie, a ktoś poniósł straty z tego powodu, zostanie wypłacona rekompensata. Nasza redakcja sprawdziła, jak wygląda sprawa wypłaty odszkodowań.

Od początku roku do końca marca do Urzędu Miasta Rybnika wpłynęło 48 wniosków od kierowców. Połowę wniosków odrzucono, 19 jest realizowanych, a tylko 5 załatwiono pozytywnie. Dlaczego tak mało

Radio 90: Mieszkańcy piszą, że nie tak łatwo otrzymać odszkodowanie. Otrzymują odmowy z urzędu.

Lucyna Tyl: W tej chwili mamy tych odszkodowań wypłaconych na kwotę przeszło 31 tysięcy złotych.

Radio 90: Ile to jest załatwionych pozytywnie spraw?

Lucyna Tyl: Z tego co wiem, to jest w tej chwili 5 spraw w tym roku załatwionych pozytywnie. Każda sprawa jest indywidualnie rozpatrywana. To nie jest tak, że możemy powiedzieć: proszę złożyć wniosek, my ten wniosek rozpatrzymy, odszkodowanie zostanie przyznane. Nie, to tak nie wygląda. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie na podstawie informacji uzyskanych z policji, z rybnickich służb komunalnych. Mnóstwo tych czynników jest brane pod uwagę. Bardzo trudne jest ustalenie, czy faktyczna szkoda nastąpiła w wyniku konkretnego ubytku.

Mówiła Lucyna Tyl z Urzędu Miasta w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj