StartWiadomości

Raporty strażaków w regionie

Weekendowe alarmy w związku z pożarami lasów w powiecie raciborskim. W piątek (27.07.) strażacy jechali do Kobyli, gdzie mieli zgłoszenie o ogniu w niewielkim lesie. Jak się okazało na miejscu, płomienie przeniosły się z posesji obok, gdzie właściciele zrobili ognisko, aby spalić gałęzie.

W sobotę (28.07.) popołudniu raciborscy strażacy zostali wezwani do Kuźni Raciborskiej, gdzie zauważono dym w lesie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Ognia w lesie nie zauważono, a teren patrolowano między innymi z samolotu. Dym nad lasem prawdopodobnie pochodził z pożaru ścierniska w sołectwie Ruda, przy Odrzańskiej spłonęło pół hektara pola.

Ratownicy z Rybnika wczoraj (29.07.) wieczorem byli na miejscu wypadku motocyklisty. W Czerwionce- Leszczynach na ulicy 3 maja kierujący hondą zderzył się z sarną, zwierzę zginęło, a ranny 26-letni mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Wczoraj (29.07.) tuż po południu była akcja w Godowie, Przy ulicy Zawadzkiej wybuch pożar kombajnu. Dzień wcześniej, w sobotę (28.07.) strażacy z Jastrzębia, zabezpieczali teren przy ulicy Łanowej, w lesie znaleziono niewybuch.

Zdjęcia strażaków z Jastrzębia z pożaru kombajnu oraz ściągania kota przy ulicy Ruchu Oporu w Jastrzębiu, to było wczoraj (29.07.) po 21.00:

Zostaw komentarz