Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont A1 przełożony. Powód: Wysokie temperatury

Facebook Twitter

Remont autostrady A1 na wysokości Częstochowy przełożony a miał rozpocząć się wczoraj (12.07.). Wszystko z powodu wysokich temperatur.

remont
fot. GDDKiA w Katowicach

12 lipca – taki termin podawała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak poinformował jednak Marek Prusak rzecznik GDDKiA, prace ruszą dopiero w kolejnym tygodniu. Nie znamy jednak konkretnej daty, to wszystko uzależnione będzie od pogody.

Upały uniemożliwiają przeprowadzenie prac, temperatura musi być nieco niższa, takie są wymagania techniczne, poza tym upał doskwierałby przecież również stojącym w korku kierowcom. Jest też szansa na to, że korki w rejonie Konopisk w kierunku północnym będą krótsze. W ostatnich dniach kierowcy informowali o nawet kilkunastokilometrowym zatorze spowodowanym zwężeniem drogi.

GDDKiA nie wyklucza, że utrudnienia będą nieco mniejsze, możliwe, że udostępnione zostaną dwa pasy jazdy w rejonie prac, a nie jeden. Rozwieje też wątpliwości co do czasu przeprowadzenia prac gwarancyjnych. Mają one potrwać, aż do października.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj