Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rewolucja w komunikacji w Raciborzu. Będzie 6 nowych linii oraz nowy rozkład jazdy

Facebook Twitter

Godziny odjazdów autobusów w stałych odstępach czasu, tabor dostosowany do dzielnic, przebudowana siatka połączeń – wszystko to już za dwa tygodnie, od 5 października zapowiada Urząd Miasta w Raciborzu.

www.raciborz.pl

Nowa komunikacja uzupełnia linie komunikacyjne wykraczające poza teren Raciborza, z których mogą korzystać raciborzanie:

Po wprowadzeniu tego nowego rozwiązania, będzie ono monitorowane, tak aby sprawdzić obłożenie kursów, sprawdzić jak się to w rzeczywistości realizuje i ten cały rozkład jest tak przygotowany, aby były możliwe w nim korekty i zmiany. Należy pamiętać o tym, że docelowo, po weryfikacji kosztów funkcjonowania tego nowego systemu, podejmę decyzję dotyczącą bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców.

– zapowiada Dariusz Polowy prezydent Raciborza.

Prezydent Dariusz Polowy i prezes PK Bogdan Gawliczek/ raciborz.pl

Nowe rozwiązania zostały przygotowane na podstawie sugestii mieszkańców zawartych w ankietach:

Pojawia się nowa numeracja, jeżeli chodzi o oznaczenie linii, połączenie dzielnic bezpośrednio z centrum i komunikacja na terenie centrum. Wydaje nam się, że rozkład jazdy, który został przygotowany jest to rozkład intuicyjny, czyli w dzielnicach pojawiamy się o stałych godzinach, które można będzie przyswoić w prosty sposób (…).

– tłumaczy prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego, Bogdan Gawliczek. Zmianie nie ulega cennik przewozów autobusami komunikacji miejskiej. Bilety, podobnie jak dotychczas, będzie można kupić u kierowców, dotyczy to biletów jednorazowych i czasowych podstawowych.

Od 5 października autobusy PK jeździć będą na sześciu nowych liniach:

  • Linia 10 Gamowska Szpital – Mariańska – Plac Konstytucji 3 maja – Słowackiego – Nowa – Dworzec Batorego -Siwonia – Rameta
  • Linia 11 Ocice – Plac Konstytucji 3 maja – Opawska – Dworzec Batorego – Lotnicza – Komunalna – Markowice
  • Linia 12 Sudół –Studzienna – Plac Konstytucji 3 maja – Opawska – Dworzec Batorego – Bosacka – Obora – Zakładowa – Gawliny – Brzeska – Widok
  • Linia 13 Ocice – Plac Konstytucji 3 maja – Opawska – Ogrodowa – Gamowska Szpital – Londzina – Dworzec Batorego – Bosacka – Szkolna – Płonia
  • Linia 15 Plac Konstytucji 3 maja – Opawska – Dworzec Batorego – Gamowska Szpital – Miedonia
  • Linia 16 Samborowice – Lekartów Skrz. – Ocice – Plac Konstytucji 3 maja – Kościuszki- Dworzec Batorego – Płonia – Kamieniok

Nowy rozkład jazdy i schematy linii dostępne są na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu. W wydaniu papierowym rozkłady będą dystrybuowane w autobusach komunikacji miejskiej i w kolekturze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022