RMKS Xbest Rybnik wygrywa po raz pierwszy w tym sezonie

Na parkiecie w Swarzędzu koszykarki RMKS Xbest Rybnik cieszyły się z pierwszej w I lidze wygranej.

RMKS Xbest Rybnik

To była udana niedziela dla koszykarskich zespołów z Rybnika. Zarówno panie jak i panowie wygrali swoje mecze.  Dla koszykarek pierwszoligowego RMKS-u Xbest Rybnik było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Po dwóch porażkach, tym razem rybniczanki pokonały w wyjazdowym spotkaniu Lidera Swarzędz 64:52.

Wygrana nie przyszła im jednak łatwo. Wprawdzie szybko zbudowały kilkupunktową przewagą ale w połowie meczu jednym punktem prowadził Lider. Rybniczanki zaczęły jednak znów trafiać i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. (Najskuteczniejszą zawodniczką RMKS-u była Klaudia Keller, która rzuciła 25 punktów.) Brawo Xbeściary! Jest moc! – czytamy na facebookowym profilu klubu. Początek meczu należał do RMKS-u Xbest, który w połowie drugiej kwarty prowadził już wysoko31:15. Potem jednak szala wygranej przechyliła się na stronę rywalek, które na początku trzeciej kwarty  wygrywały już  35:34. Po kilku minutach ponownie lepiej zagrały rybniczanki. Ich przewaga wzrosła do 10 punktów, a wyraźną przewagę rybniczanki – na szczęście – zdołały utrzymać do końca spotkania.

Swój mecz, podkreślmy szósty z rzędu wygrali także koszykarze drugoligowego MKKS-u Rybnik. Tym razem pokonali na wyjeździe Ragor Tarnowskie Góry 79:65. (Najskuteczniejszy w zespole z Rybnika był Piotr Kawczyński, który zdobył 21 punktów.) MKKS jest na drugim miejscu w tabeli grup C ale ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania. Za tydzień we wtorek (31.10) koszykarki RMKS zagrają u siebie z MUKS-em Poznań, koszykarze MKKS-u w sobotę (28.10) będą podejmowali Bozzę Kraków.

Następny mecz rybniczanki rozegrają we własnej hali z MUKS-em Poznań. Spotkanie odbędzie się we wtorek 31 października o godz. 18:30 w hali w Boguszowicach.

Lider Swarzędz – RMKS Xbest Rybnik 52:64 (13:19, 20:15, 12:17, 7:13)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 25, P. Rogalska 18 (3×3), B. Jurczyńska 11 (1×3), D. Bednarek 4, O. Węglarz 4, Z. Piwkowska 2, P. Pendziałek, M. Opiatowska

Następny mecz w Rybniku 31.10.2023 godzina 18.30 Boguszowice, RMKS Xbrst Rybnik – MUKS Poznań.