RMKS Xbest Rybnik zmierzył się z Contimaxem MOSIR. Rybniczanki przegrały 70:89

Nieudana wyprawa koszykarek pierwszoligowego RMKS-u Xbest Rybnik do Bochni. W miniona sobotę (06.01) rybniczanki zmierzyły się z tamtejszym Contimaxem MOSIR, trzecim zespołem w tabeli. Mecz przegrały 70:89.

RMKS Xbest Rybnik

RMKS Xbest Rybnik zmierzył się z Contimaxem MOSIR

Już pierwszą kwartę rywalki wygrały różnicą aż 15. punktów i to „ustawiło spotkanie”. W drugiej odsłonie meczu RMKS zerwał się jeszcze do ataku, odrobił cześć strat, ale w kolejnych kwartach zespół z Bochni kontrolował już mecz.

Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Rybnika była Klaudia Keller, która rzuciła 26 punktów. Jej drużyna zajmuje 9. miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (13.01) rybniczanki zagrają we własnej hali z 6.  jak na razie, Liderem Swarzędz.

Contimax MOSIR Bochnia – RMKS Xbest Rybnik 89:70.

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 26, B. Jurczyńska 15 (1×3), O. Węglarz 11 (3×3), P. Rogalska 8, D. Bednarek 6, Z. Piwkowska 2, O. Hopkalo 2, N. Rudzińska, P. Pendziałek, O. Keller.