Jastrzębski Węgiel wygrywa w Lüneburgu

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów. Wczoraj (13.12) jastrzębianie pokonali na wyjeździe niemiecki SVG Lüneburg 3:1.

Jastrzębski Węgiel

Początek meczu nie był jednak dla nich łatwy. W pierwszym secie długo prowadzili, by ostatecznie przegrać go 23:25. W kolejnym to oni byli jednak lepsi w końcówce, wygrali do 21-en. Trzecia i czwarta partia meczu to już dominacja Mistrzów Polski, wygrali je pewnie do 15. i 13. i cały mecz.

To nie był łatwe zwycięstwo

– mówił libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak

Jakub Popiwczak: Na pewno ciężka przeprawa. Może jak popatrzymy na sam wynik poszczególnych setów, szczególnie tego trzeciego, czwartego, to nie wygląda to jakoś bardzo okazale ze strony gospodarzy. Aczkolwiek postawili naprawdę ciężkie warunki. Przyjeżdżaliśmy tutaj wiedząc, że będzie to ciężkie spotkanie, że zespół gospodarzy potrafi grać w siatkówkę. Są poukładaną drużyną, fizyczną drużyną i nie będzie nam łatwo. Pierwszy set to potwierdził. Natomiast od drugiego już graliśmy po prostu dobrą siatkówkę, naszą siatkówkę i pokazaliśmy, że po prostu jesteśmy lepszym zespołem.

Jastrzębski Węgiel z kompletem 9 punktów jest liderem grupy D Ligi Mistrzów. W sobotę (16.12) jastrzębianie wracają do walki o ligowe punkty, zagrają u siebie ze Ślepskiem Malow Suwałki.

SVG Lüneburg – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 21:25, 15:25, 13:25). MVP: Norbert Huber.

SVG Lüneburg: Bohme, Elgert, Elser, Leeson, Rohrs, Knigge, Worsley (libero) oraz Ketrzynski, Mohwinkel, Gerken, Slivinski

Jastrzębski Węgiel: Scalter, Toniutti, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Patry, Skruders, Jóźwik, Sedlacek