Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rodzinne spotkania z teatrem. „Zielony Kopciuszek” w WCK

Facebook Twitter

Rodzinne spotkania z teatrem w niedzielę (27.09.) o godzinie 16.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. To będzie historia „Zielonego Kopciuszka".

www.kultureska.pl

W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 września w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się interaktywny spektakl muzyczny „Zielony Kopciuszek”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska rozpocznie się o godz. 16:00. A wszystko to w ramach cieszącego się od lat sporym powodzeniem cyklu Rodzinne Spotkania z Teatrem.

„Zielony Kopciuszek” to spektakl, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym, jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach i ogrzewania domów węglem. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń i dzięki wsparciu przyjaciół dociera na bal, na którym spotyka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książę będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze, gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj