Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rośnie liczba zachorowań na grypę, szczyt przypada na przełom lutego i marca

Facebook Twitter

Szpitale wprowadzają zakazy odwiedzin. Jak obecnie wygląda sytuacja w lecznicach w regionie? Zacznę od informacji z Żor. Przypomnę, że to ta placówka jako pierwsza w regionie wprowadziła całkowity zakaz odwiedzin. Okazuje się, że z początkiem tego tygodnia został on zniesiony.

Jak poinformowała nas prezes szpitala, Katarzyna Siemieniec, w placówce zmalała ilość wirusowych zachorowań i dlatego odstąpiono od zakazu odwiedzin chorych.

Odwrotna sytuacja ma miejsce w Jastrzębiu. W tamtejszym szpitalu obowiązywało ograniczenie odwiedzin na oddziale neonatologicznym i ginekologiczno-położniczym. Jedna osoba mogła przyjść w odwiedziny w godzinach od 14.00 do 18.00. Z początkiem tego tygodnia ograniczenie zaczęło obowiązywać już na wszystkich oddziałach w jastrzębskiej lecznicy.

Natomiast dyrekcja szpitala w Rybniku cały czas prosi o ograniczenie odwiedzin na oddziale pediatrycznym. Wprawdzie zakazu odwiedzin nie ma, ale w związku z infekcjami wirusowymi pacjenci zwłaszcza oddziałów dziecięcych są narażeni na zachorowanie, stąd prośba o ograniczenie.

Żadne zakazy nie obowiązują w lecznicach w Wodzisławiu i Raciborzu, zakazu odwiedzin nie ma także w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj