Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Do wypłat wykorzystywał oszustwo na BLIK. Policja publikuje wizerunek podejrzanego

Facebook Twitter

Do wypłat z bankomatu oszust wykorzystywał metodę na BLIK-a. Policja w Rybniku ma zdjęcie podejrzanego. Trwają poszukiwania mężczyzny, który 10 listopada 2021 roku dokonywał wypłat środków pieniężnych z bankomatów znajdujących się w centrum Rybnika.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Osoby, które rozpoznają podejrzewanego na opublikowanych zdjęciach, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Rybniku.

Mężczyzna dokonywał wypłat z bankomatów znajdujących się w centrum Rybnika, między innymi przy ulicach: Sobieskiego, Chrobrego, 3 Maja, Marii Skłodowskiej-Curie.

Sprawcy działali w ten sposób, iż przejmowali konta użytkowników w popularnym serwisie społecznościowym i za pośrednictwem komunikatora wysyłali wiadomości do ich znajomych z prośbą o przekazanie kodu BLIK w celu wykonania transakcji. Osoby pokrzywdzone myśląc, iż rozmawiają ze znajomym przesyłali kody, dzięki którym mężczyzna widoczny na zdjęciach mógł dokonać wypłaty pieniędzy z bankomatów.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach oraz osoby posiadające informacje, mogące pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu, prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu 47 85 572 55, lub Zespołem Do Walki z Cyberprzestępczością tel. 47 85 573 75/76. mailowo: pg@rybnik.ka.policja.gov.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022