Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Nie składamy parasolek

Facebook Twitter

Znaczniej mniej osób przyszło na II rundę "czarnego protestu" na rybnicki rynek. "Na początku października udowodniłyśmy, że jest w nas siła, dziś nie składamy parasolek"- słychać było w głośnikach. Emocje kobiet wciąż są duże.

Wśród osób zgromadzonych na rybnickim rynku były i kobiety i mężczyźni, ludzie młodzi i w starszym wieku. Tak jak poprzednio, choć w porównaniu z I rundą, pierwszym protestem było ich znacznie mniej. Ale przyszli, aby także w małym mieście, takim jak Rybnik pokazać, że sprawa, nie jest zakończona, zamknięta. Na parasolach i transparentach widniały hasła: „Pozwól nam godnie żyć”, „Nie mów mi co mam robić”, „Wolność wyboru, zamiast terroru” czy „Kobieta też człowiek”.

Najwięcej braw zebrała prowadząca spotkanie gdy ze sceny pytała dlaczego nikt nie dba o rybnickie dzieci, pozwalając im żyć w smogu, pozwalając oddychać tak bardzo zanieczyszczonym powietrzem?

Odczytano list śląskich kobiet do premier Beaty Szydło, a na koniec rozdano koperty z żółtą kartką… żółtą kartką dla minister edukacji. Na kopercie adres Aleja Szucha 25, 00-918 Warszawa. W środku instrukcja: niech „żółte kartki” zasypią Ministerstwo Edukacji.

Marta Lempart, inicjatorka ogólnopolskiego strajku tłumaczy, że protest kobiet dotyczy w dużej mierze tych mniejszych miast:

Kobiety protestowały także wczoraj (24.10.) na cieszyńskim rynku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj