Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Wodzisławiu Śląskim powstaje Młode Miasto dla młodych mieszkańców

Facebook Twitter

Młode Miasto w sercu Starego Miasta w Wodzisławiu. To nowa przestrzeń, jaka powstaje z myślą o młodzieży z tego miasta. Jest już adres: Rynek 24. Co tam będzie się działo?

Młode miasto
fot. mat. prasowe

Pomysł na stworzenie takiej strefy, konkretnego miejsca na mapie Wodzisławia pojawił się w czasie spotkań prezydenta Mieczysława Kiecy z młodymi ludźmi w Pałacu Dietrichsteinów. Tu będą mogli przyjść i powiedzieć czego oczekują w swoim otoczeniu, czego im brakuje, co jest im potrzebne.

Młodzi wodzisławianie, z którymi mogliśmy się spotkać, pokazali nam wtedy i pokazują cały czas swą wielką mądrość, dojrzałość i otwartość. Właśnie z uwagi na te wszystkie przeprowadzone rozmowy i zorganizowane spotkania, w większym gronie i indywidualnie, wychodzimy do nich z tą całkiem nową ofertą

– mówi prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Młode Miasto ma mieścić się pod adresem Rynek 24

Młode Miasto ma być przestrzenią do wymiany pomysłów i składania konkretnych propozycji związanych np. z edukacją, czasem wolnym, wydarzeniami czy zdrowiem, również tym, psychicznym. Tu tez młodzi ludzie będą mogli wydrukować potrzebne materiały, przećwiczyć prezentację i wypić dobrą kawę.

Strefa młodzieży na rynku ma otworzyć swoje drzwi jeszcze w marcu, ale w planach są też wydarzenia adresowane do młodych mieszkańców poza tym miejscem, w innych punktach miasta. Rynek 24 ma stać się także miejscem współpracy między szkolnymi samorządami.

Nad konceptem Młodego Miasta, nową siedzibą młodych w samym centrum Wodzisławia Śląskiego i kontaktem na linii miasto-młodzi czuwa pełnomocnik prezydenta miasta ds. młodzieży Dagna Rosner Kornafel.

Młodzi ludzie są naszą przyszłością, dlatego ich zdanie to bardzo ważna część nadchodzących zmian. M.in. ta myśl przyświecała nam przy opracowywaniu filarów działania Młodego Miasta. Specjalnie przygotowane przez nas pomieszczenia na Rynku będą punktem spotkań młodzieży z terenu miasta oraz powiatu. Przestrzenią, w której młodzi mieszkańcy wydrukują potrzebne materiały, przećwiczą prezentację, wypiją dobrą kawę. Pracując w Młodym Mieście, będę w tych aktywnościach oczywiście ich wspierać

– zapowiada Dagna Rosner-Kornafel.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj