Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wpadka drwali [FOTO]

Facebook Twitter

Najpierw ukradli piłę spalinową, a potem wycieli nią drzewa. Rybniccy policjanci zatrzymali złodziejki duet podejrzany o kradzież z włamaniem.

Łupem złodziei, którzy włamali się do garażu padła piła spalinowa. Tej samej nocy dokonali wycinek w lesie i na prywatnej posesji w Ochojcu. Dzień później wpadł trzeci sprawcę, odzyskano także skradzioną piłę. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat więzienia. Ponadto stróże prawa ustalają wartość ściętych drzew.

Do zdarzenia doszło wczoraj (18.05.) w nocy przy ulicy Pilchowickiej w Rybniku. Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wycinki drzew w kompleksie leśnym, a także na terenie prywatnej posesji w dzielnicy Ochojec. Ponadto okazał się, że jedno z drzew runęło na drogę. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wraz przewodnikiem psa. Już po chwili, w rejonie przystanku autobusowego mundurowi zauważyli dwie osoby odpowiadające rysopisowi ze zgłoszenia. Mężczyźni w wieku 22 i 28-lat zostali zatrzymani. Szybko wyszło na jaw, że tej samej nocy mieszkańcy Rybnika włamali się do jednego z garaży przy ulicy Chwałęcickiej, skąd skradli piłę spalinową, którą następnie postanowili wycinać drzewa.

Podczas wykonywania czynności w tej sprawie, następnego dnia śledczy ustalili i zatrzymali 31-latka, który również miał związek z tym zdarzeniem. Podczas przeszukania jego mieszkania, śledczy odnaleźli i zabezpieczyli skradzioną piłę spalinową. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo mieszkańcom Rybnika grozi kara od roku do lat 10 pozbawiania wolności. Ponadto rybniccy policjanci ustalają wartość ściętych drzew. Sprawa jest w toku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj