Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy: Co powstanie z budżetu obywatelskiego?

Facebook Twitter

Poznaliśmy wyniki Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok w Rydułtowach. Powstanie wodny plac zabaw, będą również spotkania z podróżnikami w bibliotece.

budżetu obywatelskiego

W kategorii do 130 tysięcy złotych zwycięski projekt to „Wodny plac zabaw dla dużych i małych”. Ten pomysł zostanie zrealizowany w Rydułtowskiej Fikołkownii RAFA. W kategorii do 50 000 zł wygrał projekt „Z książką w podróży dla małych i dużych”. Projekt przewiduje atrakcyjne spotkania o tematyce podróżniczej, kulinarnej bądź dotyczącej harmonijnego rozwoju. Spotkania autorskie odbywałyby się na terenie rydułtowskiej biblioteki lub w rydułtowskim centrum kultury.

W kategorii do 130 tysięcy złotych zwycięski projekt to „Wodny plac zabaw dla dużych i małych”. Projekt składałby się z montażu kilku zamgławiaczy, w ciekawym kształcie i odpowiedniej wysokości oraz odległości, tak by dać maksymalnie dużo zabawy i orzeźwienia. Zamgławiacze są mrozoodporne, solidne, z centralnym sterowaniem, ilość wody nie wymaga zastosowania specjalnego podłoża – może być zamontowany w dowolnym miejscu. Projekt zostanie zrealizowany w Rydułtowskiej Fikołkownii RAFA.

W kategorii do 50 000 zł wygrał projekt „Z książką w podróży dla małych i dużych”. Projekt przewiduje atrakcyjne spotkania o tematyce podróżniczej, kulinarnej bądź dotyczącej harmonijnego rozwoju. Osobami zaproszonymi do współpracy mogliby być na przykład Wojciech Cejrowski, Nela podróżniczka, Katarzyna Bosacka czy Paweł Zawitkowski. Spotkania autorskie odbywałyby się na terenie rydułtowskiej biblioteki lub w rydułtowskim centrum kultury w dogodnym dla niej oraz zaproszonych gości terminie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023