Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy plac zabaw w Żorach czeka na otwarcie [FOTO]

Facebook Twitter

W sercu dzielnicy Baranowice, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach, zrodziło się miejsce pełne barw i radości, które zarazem stawia na bezpieczeństwo. Mowa o nowym placu zabaw, który jest efektem projektu „Strefa mocy – aktywne dziecko”.

plac zabaw w żorach

Plac zabaw w Żorach został zrealizowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na rok 2023. Z inicjatywą wyszła Katarzyna Stolarek, która dostrzegła potrzebę rewitalizacji przestrzeni przy ulicy Strażackiej 6 do zabawy.

fot. zory.pl

Od 4 kwietnia, dzieci z Baranowic oraz całego miasta Żory będą mogli cieszyć się nowoczesnym placem zabaw. Jest on wyposażony w miękką nawierzchnię i zapewnia mnóstwo atrakcji, takich jak linarium, bujaki, trampoliny, zjeżdżalnie, huśtawki typu „bocianie gniazdo”, tunele, domki oraz piaskownicę z kuchnią błotną – idealną do eksperymentów z wodą i piaskiem.

fot. zory.pl

W ramach projektu powstała również „letnia klasa” z drewnianymi ławkami i stołami, co umożliwia organizację zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu. Teren wokół placu zabaw również zyskał nowy wygląd – dodano ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i zadbano o zieleń, sadząc ozdobne rośliny oraz krzewy.

fot. zory.pl

Projekt ten został zrealizowany przez miejscową firmę HLS System Sp. z o.o., a jego koszt wyniósł 1,2 miliona zł.

fot. zory.pl

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj