Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny, nowoczesny plac zabaw powstanie w gminie Goleszów

Facebook Twitter

Podczas marcowej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego, radni wojewódzcy zdecydowali o podziale środków na realizację zadań wybranych w ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Zyska także Goleszów.

goleszow
fot. goleszow.pl

Wśród dofinansowanych zadań znalazł się projekt budowy placu zabaw w Goleszowie Równi, na który gmina otrzymała w sumie 120 tys. zł.

Informacja na temat otrzymanego wsparcia dotarła do nas jeszcze przed świętami, co można było odebrać jako wielkanocny prezent dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy w efekcie otrzymanego dofinansowania zyskają nowoczesną i bezpieczną przestrzeń do zabawy i aktywnego wypoczynku

– komentuje Sylwia Cieślar, wójt Gminy Goleszów. Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowego przedszkola. Zgodnie z planem, nowy plac zabaw wyposażony będzie m. in. w huśtawki, karuzelę, równoważnię, bujaki oraz zestaw zabawowy.

Ponadto, w ramach inwestycji, umieszczone zostaną ławeczki, stojak na rowery, a także kosze na śmieci. Projekt obejmuje również wykonanie bezpiecznej nawierzchni oraz ogrodzenia, jak również likwidację barier architektonicznych.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj