Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sala koncertowa przy rybnickiej szkole muzycznej? Jest na to szansa

Facebook Twitter

Nie mieszczą się na żadnej sali, dlatego potrzebują nowego miejsca do koncertowania. Romana Kuczera dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku, przyznaje, że w mieście brakuje komfortowego miejsca dla muzyków.

Choć w szkole przy ulicy Powstańców oraz w Teatrze Ziemi Rybnickiej orkiestra jak i uczniowie koncertują, to muzycy marzą o obszernej sali:

Jest nadzieja, że marzenia rybnickiej szkoły muzycznej się ziszczą, bo istnieje szansa na pozyskanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pieniędzy na ten cel. Władze Rybnika są już po wstępnych rozmowach w Warszawie. Jak udało nam się dowiedzieć, mówi się o kwocie 19 mln złotych. Nowa sala koncertowa miałaby stanąć pomiędzy szkołą muzyczną, a bazyliką. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest budowa sali, w której widownia nie przekroczy 300 miejsc. Priorytetem będzie scena i akustyka – podkreśla dyrektor Kuczera:

Sala koncertowa będzie otwarta także na inne dziedziny sztuki – dodaje Romana Kuczera dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku:

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej sali koncertowej dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku organizuje katowicki Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Dyrektor rybnickiej szkoły ma nadzieję, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa sali koncertowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj