Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powstanie sala gimnastyczna przy II LO w Rybniku [WIZUALIZACJE]

Facebook Twitter

Obiecana szkolnej społeczności sala gimnastyczna przy II LO w Rybniku powstanie do 2026 roku. Dla prestiżowej szkoły to bardzo dobra wiadomość.

sala gimnastyczna przy II LO w Rybniku

Wyczekiwana przez społeczność popularnego „Frycza” czyli II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku inwestycja – wreszcie rusza. Mowa o budowie nowej, przyszkolnej sali gimnastycznej. Całość zadania jest już przygotowana do realizacji, z opracowaną dokumentacją projektową i niezbędnymi zezwoleniami administracyjnymi.

Sala gimnastyczna przy II LO w Rybniku – budowa za 17 mln zł z dotacją

Rozbudowa II LO o budynek sali gimnastycznej znalazła się w tegorocznym budżecie miasta. Wartość inwestycji wynosi 17 mln zł, z czego aż 14,5 mln zł to dotacje z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego to jedna z najlepszych szkół średnich w województwie śląskim. Nowa przestrzeń sportowo-dydaktyczna pozwoli na kształcenie młodzieży w naprawdę komfortowych warunkach

-mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Projekt gotowy, nowa sala gimnastyczna przy II LO w Rybniku – najwcześniej za dwa lata

Planowany budynek sali gimnastycznej będzie miał kształt wielokąta, składającego się z połączonych prostopadłościanów. Budynek będzie posiadał jedną kondygnację podziemną, dwie kondygnacje nadziemne i będzie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą dwóch łączników. Przewidziane są również ciągi komunikacyjne dla pieszych, odtworzenie ogrodzenia oraz elementy małej architektury.

W ramach inwestycji, przy II LO, gdzie obecnie kształci się 677 uczniów, powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna o wymiarach 31,6×19 m. Budynek będzie w pełni przystosowany do osób z niepełnosprawnościami na wszystkich kondygnacjach naziemnych i podziemnych.

Ewelina Maj, dyrektor II LO podkreśla:

Warunki, jakie wkrótce oferować będzie naszym uczniom nowoczesna, komfortowa sala gimnastyczna, to dla nas wejście na zupełnie inny poziom. Zajęcia sportowe i inne aktywności, które odbędą się w nowej przestrzeni szkolnej, z pewnością będą miały dobroczynny wpływ na naszą młodzież, co z pewnością wpłynie na ich wyniki w nauce.

Jeśli procedury przetargowe pozwolą na rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej zgodnie z planem, tj. w połowie tego roku, powinna ona zostać oddana do użytku w I kwartale 2026 roku.

Niestety, budowa nowego obiektu wiąże się z koniecznością wycinki 19 drzew. Ale w ramach realizacji przedsięwzięcia nasadzonych zostanie 100 drzew i krzewów, część w okolicach szkoły i na terenie dzielnicy, a pozostałe na terenie miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj