Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

I LO w Rybniku ma nową salę gimnastyczną. Po terminie, ale wreszcie gotowa [FOTO]

Facebook Twitter

W I LO w Rybniku po kilku miesiącach opóźnienia oddano do użytku nową salę gimnastyczną. To był prezent władz miasta na 100-lecie szkoły.

I LO w Rybniku
UM Rybnik

W I LO w Rybniku im. Powstańców Śląskich, uczniowie mogą cieszyć się nową salą gimnastyczną. Obiekt, który jest dostępny dla prawie 900 uczniów, został wyposażony we własną widownię oraz niezbędne pomieszczenia towarzyszące, takie jak gabinet nauczycieli wychowania fizycznego, toalety ogólnodostępne, szatnie, salkę fitness, magazyny i pomieszczenia gospodarcze.

Nowa sala gimnastyczna jest połączona z głównym budynkiem szkoły, co zapewnia wygodę i funkcjonalność podczas zajęć sportowych i rekreacyjnych. Architektura obiektu, złożonego z trzykondygnacyjnego budynku tworzonego przez dwa łączące się prostopadłościany, została starannie zaprojektowana, by zapewnić dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Cieszę się razem z młodzieżą, która może dziś korzystać z tego miejsca. Czuję tym większą satysfakcję bo jestem absolwentem tej szkoły i doskonale pamiętam, jakie mieliśmy wtedy warunki do uprawiania sportu. Dobrze, że nareszcie ta szkoła ma salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia

– mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Prace przy budowie sali gimnastycznej, warte 8 254 177,49 zł, wykonała wodzisławska firma, wyposażyła obiekt w niezbędne instalacje, w tym system nagłośnienia sali, a także wykonała drogę wewnętrzną jako dojazd do parkingu. Inwestycja obejmowała także nowe zagospodarowanie terenu przyległego, w tym montaż elementów małej architektury oraz nasadzenia drzew.

Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu w kwocie 1 963 915 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2022.

Zobaczcie zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj