StartWiadomości Wywiady

Sieroń: Jesteśmy przygotowani na przyjęcie pacjentów [PORANNY GOŚĆ RADIA 90]

Przygotowano dla nich pomieszczenia w budynku szpitala, gdzie mieści się rehabilitacja i onkologia:

Zmiany mają przede wszystkim skrócić kolejki w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Rybnicki SOR słynął z wielogodzinnych kolejek. Michał Sieroń wierzy, że teraz będzie lepiej:

Na pacjentów w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej w Rybniku, czekać będzie także drugi punkt w Boguszowicach przy ulicy Patriotów, gdzie dotychczasowa przychodnia została podwykonawcą rybnickiego szpitala.

W tym tygodniu Sąd Rejonowy w Rybniku skazał w głośnej sprawie śmierci 5-letniej dziewczynki, ordynatora oddziału pediatrycznego Grzegorza G. i dwóch innych lekarzy.
Cała trójka przyznała się do winy i postanowiła dobrowolnie poddać się karze. Zapadły wyroki w zawieszeniu. Sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Rodzice zapowiadają złożenie pozwu cywilnego i walkę o odszkodowanie od rybnickiego szpitala. Co na to lecznica?

Grzegorz G. skazany ordynator oddziału pediatrycznego od października przechodzi na emeryturę, czy pozostali lekarze wrócą do pracy na razie nie wiadomo. Mówił Michał Sieroń rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku poranny gość Radia 90.

Cała rozmowa z Michałem Sieroniem poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz