Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Sierpień 80: Chcemy darmowej komunikacji dla Rybnika

Facebook Twitter

Darmowej komunikacji dla Rybnika chcą związkowcy Sierpnia 80. Manifestowali oni w czwartek (08.11.) na rybnickim rynku. Z hasłami wprowadzenia bezpłatnych przejazdów byli już w Katowicach i Gliwicach. Teraz przyszedł czas na Rybnik.

Mówi Łukasz Ługowski z Sierpnia 80:

Chcemy przekonać władze Rybnika, że teraz po wyborach jest świetny czas na to, aby udowodnić, że władza została wybrana przez ludzi i dla ludzi. W grudniu w Katowicach będzie szczyt klimatyczny. Jest to też świetna okazja, aby pokazać, że nasz region jest regionem ekologicznym właśnie poprzez wprowadzenie bezpłatnej komunikacji, ponieważ przekona to ludzi do przesiadania się z samochodów do autobusów. Im większe miasto, tym większe znaczenie mają samochody do wkładów w smog. Bez bezpłatnej komunikacji, bez przesiadania się ludzi z samochodów do autobusów nie ma mowy o tym, żeby zlikwidować smog.

W pikiecie Sierpnia 80 wzięło udział zaledwie kilku związkowców, którzy rozdawali mieszkańcom okolicznościowe gazety. Jak na razie bezpłatna komunikacja działa w Żorach, w Jastrzębiu-Zdroju oraz w miastach metropolii. Za darmo mogą jeździć dzieci i młodzież. W całym kraju jest około 50 miast, które zdecydowały się na wprowadzenie darmowych przejazdów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2020