Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skandal na wczorajszej (26.11.) sesji Rady Miasta w Jastrzębiu Zdroju

Facebook Twitter

Radni z Koalicji Samorządowej i Wspólnoty Samorządowej na znak protestu opuścili obrady, po tym jak nie dopuszczono dwóch radnych przebywających na kwarantannie do zdalnego głosowania. Sesja prowadzona była w sposób tradycyjny na sali obrad.

Przewodniczący Rady Miasta, Piotr Szereda nie zgodził się, by w sposób zdalny mogło w niej uczestniczyć dwóch radnych. Nie chciał dopuścił także do głosu zasłaniając się brakiem pisemnego sprawozdania, przedstawicieli Międzygminnego Związku Komunikacyjnego oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

To niedopuszczalne co się stało

– mówi radny Grzegorz Mosoń przebywający na kwarantannie, który został pozbawiony uczestnictwa w sesji Rady Miasta:

Po pierwsze za to, że nie był na tyle odważy i nie dopuścił radnych z Koalicji Samorządowej i Wspólnoty Samorządowej do uczestnictwa zdalnego, a dwa, zapraszając przedstawicieli MZK pan przewodniczący nie chciał dopuścić do tego, żeby przedstawili swoje sprawozdanie. Uzasadnienie było lakoniczne, ponieważ przewodniczący stwierdził, że niestety nie otrzymał od przedstawicieli MZK i PKM-u sprawozdań w formie pisemnej przed tą sesją. Nie rozumiemy tego. Ja osobiście jestem zaskoczony, że nie miałem możliwości uczestniczenia w tej ważnej sesji.

 

O skandalu mówi również druga strona sporu. Mówi Tadeusz Sławik przewodniczący klubu radnych PiS, największego klubu w mieście:

Ta sytuacja mnie zbulwersowała. Dlaczego? Jestem samorządowcem od 1998 roku, ja sobie przypominam, że może raz się taka sytuacja zdarzyła. Uważam, że radni opuścili salę, bo zdali sobie i uznali, że mogą przegrać jakieś głosowania, to jest nieodpowiedzialne.

Radio 90: Dlaczego państwo nie zgodzili się na to, żeby radni mogli głosować zdalnie?

Spotykamy się jeśli są na to warunki w tej sali, nie chodzi o to żeby rada podejmowała uchwały zdalnie, wtedy nie ma tej dyskusji, nie ma udzielania, co jest wielką wartością.

W związku z sytuacją do jakiej doszło na wczorajszej sesji Rady Miasta w Jastrzębiu, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zwołana zostanie nadzwyczajna.

Oświadczenie przewodniczącego Rady Miasta.

Wczoraj (26.11.2020 r.) podczas XIV Sesji Rady Miasta Radni Koalicji Samorządowej (Platformy Obywatelskiej wraz ze stowarzyszeniami) oraz Radni Wspólnoty Samorządowej wychodząc z sesji uniemożliwili przyjęcie 25 projektów uchwał (wymienione w załączeniu). Wśród tych projektów znalazły się tak ważne uchwały, jak te dotyczące np. Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego w stosunku do którego nasze Sołectwa i Zarządu Osiedli wnosili wiele uwag. Klub Prawa i Sprawiedliwości przygotował wniosek zgodnie z postulatami naszych mieszkańców, aby Jastrzębski Budżet Obywatelski był podzielony według parytetu 90% kwoty dla Sołectw i Zarządów Osiedli i 10 % na inwestycję miejską.
Wczoraj byliśmy świadkami bardzo przykrego i nieodpowiedzialnego zachowania się polityków Platformy Obywatelskiej. Po raz pierwszy w tej kadencji Rady Miasta posiedzenie Rady zostało zbojkotowane przez większość Radnych Miasta reprezentującą Panią Prezydent Annę Hetman. Klub pani Prezydent zbojkotował głosowanie ważnych uchwał m.in.: ws. wspomnianego Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego, ws. podwyżek opłat za śmieci niesegregowane, oraz ws. rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi itd.
Wczoraj Pani Prezydent Anna Hetman wraz z wszystkimi Radnymi z Platformy Obywatelskiej oraz Wspólnoty Samorządowej dała kopniaka poniżej pasa wszystkim mieszkańcom naszego miasta, a zwłaszcza tym, którzy oczekiwali, aby Rada Miasta przyjęła 25 uchwał. Za każdym projektem uchwał stoją oczekiwania wielu obywateli, instytucji, organizacji oraz stowarzyszeń.
Wczorajsze zachowanie Koalicji SAMORZĄDOWEJ (o ironio!) nie miało nic wspólnego z postawą cechującą odpowiedzialność i wiarygodność. Kolacja Samorządowa pokazała swoje najgorsze oblicze polityczne, oblicze Platformy Obywatelskiej a do tego niechlubnego czynu dołączyła Wspólnota Samorządowa.

Piotr Szereda – przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj