Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rada Miasta w Rybniku – będą zmiany. Śmieja za Kuczerę, Twardawa za Pruszczyńskiego

Facebook Twitter

Rada Miasta w Rybniku zmieni swój skład. Za Piotra Kuczerę radnym zostanie Sebastian Śmieja, a na miejscu Tomasza Pruszczyńskiego zasiądzie Damian Twardawa.

Sebastian Śmieja i Damian Twardawa (od lewej)

Dopiero co wybrana Rada Miasta w Rybniku zmieni skład. To efekt rozstrzygnięć, które zapadły w dogrywce, czyli w II turze wyborów samorządowych. Zmiany dotyczą mandatu Piotra Kuczery, który jak wiemy został wybrany na urząd prezydenta miasta, jego zastępcy Wojciecha Kiljańczyka oraz faktu, iż z mandatu zrezygnował Tomasz Pruszczyński, lider Lepszego Rybnika.

Kuczera i Kiljańczyk – a obaj startowali na radnych – zostają na dotychczasowych stanowiskach – za nich do rady wejdą kolejne osoby z listy Koalicji Obywatelskiej. Natomiast Tomasz Pruszczyński swojego mandatu radnego zrzekł się już w minionym tygodniu.

I tak na miejsce Piotra Kuczery w Radzie zasiadał będzie Sebastian Śmieja, 24-latek z tego samego okręgu. Śmieja był kolejnym na liście kandydatem KO z największą liczbą głosów. Wojciech Kiljańczyk nadal będzie zastępcą prezydenta Kuczery, a uwolniony przez niego mandat obejmie Krzysztof Szafraniec – dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta Rybnika, doświadczony radny z dzielnicy Ochojec.

Natomiast rezygnujący z pracy jako radny Tomasz Pruszczyński zwolnił miejsce dla swojego kolegi z listy Lepszego Rybnika – Damiana Twardawy. To lekarz, który w okręgu numer 4 zdobył 381 głosów.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024