Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sejmik Województwa Śląskiego spotka się na ostatniej sesji

Facebook Twitter

Sejmik Województwa Śląskiego dziś zbiera się po raz ostatni w tej kadencji. To spotkanie robocze, radni podejmą jeszcze kilka decyzji.

Sejmik Województwa Śląskiego

Sejmik Województwa Śląskiego: kiedy rozpocznie się nowa kadencja?

W wyborach samorządowych wskazaliśmy naszych nowych przedstawicieli do wszystkich gremiów lokalnych, w tym do Sejmiku Województwa Śląskiego. W naszym okręgu mamy 7 przedstawicieli. Z końcem kwietnia dobiega dotychczasowa kadencja, ale już dziś (15.04.) ostatnia sesja sejmiku:

Stanisław Gmitruk: Szósta kadencja w sejmiku województwa trwa do 30 kwietnia. Także jeszcze 15 kwietnia będziemy mieli ostatnią sesję Sejmiku Województwa Śląskiego. To sesja robocza będzie podejmowało kilka uchwał, ale jest też w ramach postscriptum obecny przewodniczący Sejmiku  pan Mirosław Mazur zaprasza do wspólnego zdjęcia, czyli będzie coś w rodzaju podsumowania.

Zapowiadał w naszym studiu wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego – Stanisław Gmitruk. Nowi radni w sejmiku wojewódzkim zostaną zaprzysiężeni już na początku maja…

Stanisław Gmitruk: Zgodnie z przepisami ustawowymi pierwsza sesja musi się odbyć 7 dni po zakończeniu tej kadencji, czyli według kalendarza spodziewamy się 6-7 maja będzie pierwsze posiedzenie Sejmiku Województwa Śląskiego siódmej kadencji. Taki jest kalendarz najbliższych działań i wierzę, że tak będzie. Takie informacje państwu przekazuję, bo one są pewne, wynikają z przepisów ustaw dotyczących samorządu, w tym samorządu województwa.

Dodaje wiceprzewodniczący Stanisław Gmitruk. Sejmik Województwa Śląskiego składa się z 45 radnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024