Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skocznia w Wiśle-Malince do remontu. Koszt to blisko 53 mln złotych

Facebook Twitter

Skocznia w Wiśle zostanie wyremontowana. Koszt to 53 mln zł. Pierwsze prace muszą się zakończyć przed styczniowymi zawodami Pucharu Świata.

Skocznia w Wiśle-Malince będzie modernizowana etapami. Z pierwszymi pracami zdążą przed zawodami Pucharu Świata?

Skocznia w Wiśle-Malince doczeka się remontu. W związku z  modernizacją obiektu, kolej linowa na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w będzie nieczynna. Kolejka nie będzie kursowała już od 7 sierpnia, aż do odwołania.

Przypomnijmy, że roboty remontowe obejmują modernizację zeskoku i wybiegu na skoczni narciarskiej. Trzeba wyburzyć cały zeskok aż od progu i wybudować nowy. Przy okazji powstanie nowa instalacja wodna do naśnieżania i zraszania igelitu. To pierwszy etap inwestycji, który musi zakończyć się jeszcze w tym roku, bo obiekt w Wiśle powinien być gotowy przed turniejem Pucharu Świata w zimowych skokach narciarskich. W naszym kraju zaplanowano aż pięć konkursów, a zawodnicy mają też rywalizować na skoczniach w Szczyrku oraz Zakopanem. Nad organizacją tego dużego przedsięwzięcia pracowano od dawna, a sama impreza zorganizowana zostanie w dniach 13-21 stycznia przyszłego roku.

Obecnie realizowany będzie pierwszy etap prac, w kolejnych – już w przyszłym roku – przeprowadzona zostanie m.in. wymiana kolei linowej. Modernizacja skoczni kosztować będzie blisko 53 mln zł.

 Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024