Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląsk Cieszyński: Wyniki wyborów [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Zaglądamy na Śląsk Cieszyński, Jakie są wyniki wyborów? Z kilku miejscowości mamy już dane ostateczne z PKW

Śląsk Cieszyński: Wyniki wyborów

Wyniki wyborów na Śląsku Cieszyńskim

Strumieniem dalej będzie rządziła Anna Grygierek. Nie miała kontrkandydata, we wczorajszych (07.04.) wyborach uzyskała 72,19% głosów na TAK (3185), odmiennego zdania było 1431 (głosowało na NIE) mieszkańców, kolejną kadencję będzie burmistrzem miasta.

Także w Wiśle wszystko jasne. Burmistrz Tomasz Bujok także był jedynym kandydatem na to stanowisko, uzyskał 2911 głosów na TAK (83,84%) i 600 głosów na NIE.

Trzecią gminą w powiecie cieszyńskim, w której była tylko jedna osoba, chętna objąć stanowisko włodarza był Goleszów . Tutaj obecna wójt Sylwia Cieślar zdobyła 4287 głosów na TAK (89,05%) i 602 głosy na NIE.

PKW publikuje już także wyniki z Brennej, tam 66% głosów otrzymał Andrzej Kozieł z komitetu Odpowiedzialny Rozwój: „Komitet nie jest związany z żadną partią polityczną oraz jakąkolwiek grupą przedsiębiorców lub instytucją”.

W Hażlachu wygrywa Grzegorz Sikorski, dotychczasowy wójt zdobywa 63% głosów.

A Skoczowie 50, 28% procenta dla Rajmunda Dedio, dotychczasowy burmistrz Mirosław Sitko zebrał tylko blisko 25% głosów mieszkańców.

W Zebrzydowicach trwa liczenie, tam rekordowa liczna chętnych do fotela wójta, 5 kontrkandydatów. Czekamy na wyniki z Cieszyna i Ustronia.

Dane z Państowowej Komisji Wyborczej

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024