Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląska policja: Rozrzuciła wędliny z pinezkami, odpowie za próbę uśmiercenia psów

Facebook Twitter

Śląska policja informuje o zatrzymaniu 69-letniej mieszkanki Jaworzna, która rozrzuciła wędliny naszpikowane pinezkami. Chciała pozbyć się osiedlowych psów.

Śląska policja zatrzymała 69-letnią mieszkankę Jaworzna. Kobieta  rozrzuciła kawałki wędlin z wbitymi pinezkami na zieleńcu w Jaworznie. Jak tłumaczyła, była sfrustrowana szczekaniem psów i ich nieposprzątanymi odchodami. Sprawa wyszła na jaw dzięki zgłoszeniu mężczyzny, który zauważył podejrzane zachowanie kobiety. Kobieta przyznała się do wszystkiego.

Zgłoszenie dotyczące rozrzuconych wędlin na zieleńcu w Jaworznie wpłynęło do policji tydzień temu. Partnerka zgłaszającego, spacerując z psem, zauważyła, że jej pupil zaczął obwąchiwać wyrzucone kawałki kiełbasy leżące wzdłuż ogrodzenia sklepu. Okazało się, że we wszystkich kawałkach wbite były pinezki. Cała sytuacja miała być zarejestrowana przez kamery monitoringu pobliskiego sklepu.

Po analizie nagrań monitoringu, policjanci ustalili, że rozrzut wędlin został dokonany przez 69-letnią kobietę z Jaworzna. Kobieta została zatrzymana tego samego dnia, a podczas przesłuchania przyznała się do winy. Wyjaśniła, że wyrzuciła starą wędlinę, której jeszcze miała po świętach, ze względu na frustrację wywołaną szczekaniem psów sąsiadów oraz brakiem sprzątania po nich przez właścicieli.

69-latce postawiono zarzut usiłowania uśmiercenia nieokreślonej liczby zwierząt ze szczególnym okrucieństwem, do którego się przyznała. Zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie zwierząt, grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024