Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląski konwój dla Ukrainy. Trzy ambulanse ze sprzętem pojechały do Lwowa

Facebook Twitter

Wysyłamy z regionu Śląski konwój dla Ukrainy. Chodzi o dostarczenie medycznej pomocy żołnierzom walczącym za wschodnią granicą.

fot. Tomasz Żak / UMWS

Śląski konwój dla Ukrainy

Trzy ambulanse ze sprzętem wyruszyły w drogę do Lwowa w ramach pomocy humanitarnej. Zorganizowane wsparcie to efekt współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Trzy karetki dostarczą na terytorium Ukrainy też środki opatrunkowe, sprzęt medyczny i artykuły higieniczne. Będą zadysponowane wszędzie tam, gdzie jest utrudniony dostęp do opieki medycznej. Do akcji włączyły się podmioty medyczne z całego województwa, przekazując swoje zapasy. To kolejny etap pomocy dla obszarów objętych wojennymi działaniami. Wojewódzkie pogotowie cztery ambulanse przekazało Ukraińcom już w marcu tego roku.

To już drugi konwój, który wyrusza na Ukrainę z inicjatywy marszałka Jakuba Chełstowskiego. Będziemy pomagać, dopóki będziemy mogli. Te ambulanse są w pełni sprawne, mogą dalej służyć na pierwszej linii frontu i nieść niezbędną pomoc. Oprócz nich wyruszą wkrótce dwa tiry w pełni załadowane sprzętem. Konwój dotrze do Lwowa, gdzie te środki zostaną rozdysponowane według potrzeb.

– mówił Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Śląski konwój dla Ukrainy

fot. Tomasz Żak / UMWS

Wśród przekazanego tym razem sprzętu znajdują się m.in. 3 samochody sanitarne marki Mercedes Benz Sprinter, tomograf komputerowy, defibrylatory, aparaty EKG, krzesełka transportowe, pompy infuzyjne, respiratory, ssaki akumulatorowo-sieciowe, łóżka rehabilitacyjne. Do wsparcia przyłączyły się: Szpital Chorób Płuc im. św. Józefa w Pilchowicach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku, „Repty” Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen Jerzego Ziętka, Katowickie Centrum Onkologii, Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju, Ośrodek Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Centrum Psychiatrii w Katowicach im dr. Krzysztofa Czumy, Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie, Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Bielsku-Białej, Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój sp. z o.o., Szpital Specjalistyczny w Zabrzu, Apteka Szpitalna ul. Szpitalna 11 w Ustroniu.

fot. Tomasz Żak / UMWS

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024