Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Ślązisz is easy, czyli godej z nami!”

Facebook Twitter

Kabaret Młodych Panów uczy śląskiej gwary :) Najnowszy program grupy będzie można zobaczyć w Wodzisławskim Centrum Kultury już w najbliższą sobotę (14.12.).

W najbliższą sobotę (14.12.), a także w poniedziałek (16.12.) Bartek Demczuk, Robert Korólczyk, Łukasz Kaczmarczyk i Mateusz Banaszkiewicz zapraszają na specjalną lekcję naszej godki.

Przed występem przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz Klaudii Dragi.

Kabaret Młodych Panów o nowym programie:

  • PL:

„Najnowszy program Kabaretu Młodych Panów przygotowany specjalnie dla goroli, półgoroli, basztardów i krojcoków. Hanysów też zapraszamy, utrwalicie sobie.

„Ślązisz is easy” to najnowsze skecze po śląsku i nie tylko. Wyrobimy 300% normy i wydobędziemy śmiech z najgłębszych pokładów Waszego poczucia humoru. Po naszym spotkaniu Wasze serca będą czarne jak węgiel kamienny, w żyłach popłynie wodzionka, a z nosa każdemu puści się moczka. Poznacie wyższą kulturę, wyższe obyczaje, wszystko wyższe, bo z Górnego Śląska. Będziecie umieć heklować, rychtować, szporować, hajcować, onaczyć, dżistać i przetwiyrać się.

Jeżeli nie potrafisz choć jednej z tych czynności, koniecznie musisz u nas być. Toż paczcie tam jako!”

  • ŚL:

„Nŏjnowszy program Kabaretu Modych Pōnōw narychtowany szpecjalnie dlŏ gorŏli, pōłgorŏli, basztardōw i krojcŏków. Hanysōw tyż zaprŏszōmy, utrwŏlicie se.”Ślązisz Is Easy” to nŏjnowsze wice kabaretowe po ślōnsku i niy jyno. Wyrobiōmy trzista procynt normy, bydymy ôstrofedrować w nŏjgłymbszych pokładach Waszego humoru tak co sie bydziecie lachać aże Wŏs bebechy rozbōlōm. Po naszym trefie Wasze serca bydōm czŏrne jak wōngel, we żyłach popłynie wodziōnka, a z nosa kŏżdymu sie puści moczka. Poznŏcie wielgŏ kultura, wielge ôbyczaje, wszyjsko wielge i sroge bo z Gōrnego Ślōnska. Bydziecie poradzić heklować, rychtować, szporować, hajcować, fajrować, luftować, dżistać i przetwiyrać się.Jak niy poradzisz łōnaczyć chociŏż jednego z tego co je wymiyniōne, kōniecznie musisz u nŏs być.”

Występ ten to gwarancja dwóch godzin świetnego humoru. Specjalnie dla wszystkich zainteresowanych kabaret wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury trzykrotnie:

  • 14 XII, godzina 17.00
  • 14 XII, godzina 20.00
  • 16 XII, godzina 17.30

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj