StartWiadomości Wiadomości dnia

Sobota dla Adamowicza, niedziela dla Owsiaka

Chociaż dzieli nas ponad 600 km, chcemy razem z mieszkańcami Gdańska oddać hołd wyjątkowemu człowiekowi i samorządowcowi – piszą organizatorzy wydarzenia w Ustroniu. W dniu pogrzebu 19 stycznia, to sobota (19.01.), w południe zapłoną znicze na ustrońskim Rynku. Również na głównym placu Cieszyna mieszkańcy będą mogli zapalić świece i w milczeniu oddać hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi Gdańska.

Wydarzenie jest odpowiedzią na apel, w którym Prezydenci Związku Miast Polskich zwrócili się do włodarzy wszystkich samorządów, aby w czasie sobotnich uroczystości pogrzebowych umożliwiły swoim mieszkańcom zebranie się na centralnych placach swoich miast i oddanie hołdu zmarłemu.  Specjalne miejsce gdzie można złożyć kwiaty i zapalić znicz, będzie również udostępnione od dzisiaj na wiślańskim placu Hoffa.

Tymczasem w niedzielę o godz. 20.00 na Rynku w ustroniu i Cieszynie zabłyśnie ponownie światełko do nieba. Ma symbolizować pokój i nadzieję. Nie pozwólmy, by zło, jakiego byliśmy świadkami, zwyciężyło nad dobrem, które możemy razem stworzyć. Spotkajmy się, aby uczcić pamięć prezydenta Pawła Adamowicza i wyrazić sprzeciw przeciwko przemocy i nienawiści. Pokażmy całemu światu swoją solidarność z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – przekonują organizatorzy.

Zostaw komentarz