Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Spacerkiem po Cieszynie. Idź i poznawaj miasto!

Facebook Twitter

Cieszyn zaprasza na odkrywanie swoich tajemnic. W każdą kolejną sobotę i niedzielę wakacji będzie można z przewodnikiem udać się na spacer po mieście.

Tych zakątków, zagadek i ciekawostek Cieszyn ma wiele

– zachęca Lubomiła Trojan zastępca dyrektora Zamku Cieszyn. Przygotowano dwie wersje spacerów, jedna to sobotnie z różnymi cyklami tematycznymi, te niedzielne to bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem:

Zaproponowaliśmy formułę otwartą, tak aby miłośnicy zarówno historii, przyrody, designu znaleźli coś dla siebie. Sobotnie wycieczki startują o godzinie 10.00 spod punktu Informacji Turystycznej na Zamku Cieszyn. Każdy spacer jest prowadzony przez przewodnika, który będzie miał wiedzę dotyczącą danego tematu, któremu dana wycieczka jest przyporządkowana. Dodatkową usługą jest też możliwość zwiedzania Cieszyna z przewodnikiem niedzielę o 14.00. To będą spotkania, które prowadzą przewodnicy PTTK.

Te spotkania również ruszają spod Informacji Turystycznej na Wzgórzu Zamkowym. Spacery trwają dwie do trzech godzin. Udział w nich jest bezpłatny, jednak z powodu epidemii ograniczony do 30 osób.

Najbliższa wyprawa (4.07.) nosi tytuł „Szlakiem drzew i pomników przyrody”. Spacer przyrodniczy po Cieszynie ze Stanisławem Kaweckim, współautorem publikacji „Pomniki przyrody Cieszyna”:

Będziemy zapraszali  do poznania szlaku drzew i zabytków  przyrody. Będzie również spotkanie poświęcone cieszyńskiej secesji, cieszyńskim świątyniom.  Będą też spotkania dotyczące cieszyńskich Żydów. Jeden ze spacerów poświęcony będzie designowi i nieformalnemu szlakowi designu, który tutaj stworzyliśmy.

4 VII | Szlakiem drzew i pomników przyrody
Spacer przyrodniczy po Cieszynie ze Stanisławem Kaweckim, współautorem publikacji „Pomniki przyrody Cieszyna” i pracownikiem Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

11 VII | Szlak cieszyńskiej secesji
Spacer prezentujący najciekawsze zabytki secesji w Cieszynie prowadzony przez przewodnika PTTK.

18 VII | Tajemniczy Cieszyn…
Letnia edycja myszkowania z ciekawostkami i miejscami niedostępnymi na co dzień, którą poprowadzi Władysław M. Żagan, autor bloga Principatus Teschinensis i pracownik Zamku Cieszyn.

25 VII | Spacer szlakiem cieszyńskich świątyń cz. 1
Spacer z przewodnikiem PTTK po historycznych miejscach Cieszyna.

1 VIII | Spacer szlakiem cieszyńskich świątyń cz. 2
Spacer z przewodnikiem PTTK po historycznych miejscach Cieszyna.

8 VIII | Szlakiem dizajnu
Spacer tropem współczesnych projektów na Wzgórzu Zamkowym z Ewą Gołębiowską, dyrektorką Zamku Cieszyn.

22 VIII | Był sobie zamek…
Spacer po Wzgórzu Zamkowym tropem średniowiecznego zamku i książęcego rodu Piastów z Władysławem M. Żaganem, autorem bloga Principatus Teschinensis i pracownikiem Zamku Cieszyn.

29 VIII | Śladami cieszyńskich Żydów
Spacer po Cieszynie śladami Żydów prowadzony przez Jacka Proszyka, historyka, znawcy historii Żydów na Śląsku Cieszyńskim.

Dodatkowe informacje: Punkt Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn, ul. Zamkowa 3c, 33 851 08 21 wew. 14.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj