Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Spójrz w niebo! Przed nami kolejna edycja Pikniku Lotniczego

Facebook Twitter

Dni Aeroklubu Rybnickiego odbędą się w najbliższy weekend (9-10.06.). Już po raz piąty aeroklub zaprasza na lotnisko w Rybniku- Gotartowicach, aby podziwiać popisy mistrzów akrobacji samolotowej i szybowcowej.

Główna część pokazów odbędzie się w godzinach 15.00 – 19.00, ale już wcześniej na terenie imprezy będzie czynny lunapark, będą odbywały się loty widokowe i będą czynne stoiska z gastronomią i pamiątkami.

Na rybnickim niebie wystąpią m.in. Marek Choim, który da wspaniały pokaz akrobacji freestyle na samolocie Extra 330SC, w pokazie akrobacji szybowcowej – Jerzy Makula nowo mianowany prezes Aeroklubu Polskiego, czeska formacja Follow Me prezentująca loty w szyku (cztery samoloty!).

Po raz pierwszy do Rybnika przylecą zabytkowe samoloty związane z Polskimi Siłami Powietrznymi 1940-47: Tiger Moth, Taylorcraft Auster i DHC-1 Chipmunk. Te piękne zabytkowe maszyny będzie można podziwiać podczas Dni Aeroklubu 2018!

Program pokazów:

11:00 Otwarcie kas i parkingów dla publiczności
Będzie już czynne wesołe miasteczko, wystawa statyczna sprzętu lotniczego i modeli latających, stoiska z pamiątkami i gastronomią.
Loty widokowe dla publiczności będą odbywać się codziennie, aż do wieczora, również podczas pokazów. Bilety w cenie 100 zł od osoby będą do nabycia bezpośrednio przed lotem na terenie imprezy. Podczas 10 – minutowego lotu będzie można zobaczyć jak wygląda Rybnik z lotu ptaka!

15:00 – 19:00 Główna część pokazów lotniczych. Aby nie przegapić żadnego punktu programu, zalecamy wcześniejsze przybycie na lotnisko, najlepiej przynajmniej na ok. godzinę przed rozpoczęciem. W programie pokazy mistrzów akrobacji samolotowej i szybowcowej, przeloty samolotów zabytkowych, pokaz rekonstrukcji walki powietrznej z okresu I wojny światowej, skoki spadochronowe i wiele innych atrakcji

19:00 Zakończenie głównego bloku pokazów. Po godz. 19.00 dalej będą wykonywane loty widokowe, a na rybnickim z pewnością będzie się dużo działo.

O gwiazdach tegorocznych pokazów przeczytajcie TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj