Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Spotkania w nowej U/Ważnej rzeczywistości”. Wystawa malarstwa Ilony Primus-Ziarnowskiej

Facebook Twitter

MCK "Integrator" w Skoczowie zaprasza na wystawę "Spotkania w nowej U/Ważnej rzeczywistości" malarstwa Ilony Primus-Ziarnowskiej. Obrazy artystki będzie można obejrzeć na żywo, stacjonarnie w galerii ARTadres od 9 marca do 23 kwietnia 2021 roku.

Ilona Primus-Ziarnowska

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej prace nawiązują do impresjonizmu. Najczęściej przedstawia pejzaże i architekturę. Inspiruje ją natura i światło. Jej obrazy są pełne jasnych, nasyconych barw, które pobudzają wyobraźnię odbiorcy. Artystka posługuje się akwarelą, akrylem i techniką olejną. O swoim świecie mówi:

świat słońca, ukojenia, harmonii i piękna.

Jej obrazy bez wątpienia są tego odzwierciedleniem. Jest to również bardzo aktualny, wyraz tęsknoty za normalnością, radosną rzeczywistością sprzed pandemii.

Chcę wam dać to, w czym sama jestem zakochana. I proszę nie mówcie mi, że nie rozumiecie sztuki. To nie matematyka. Obrazy trzeba czuć i kochać jak muzykę. (…) Zachwycę Was moimi niesamowicie pięknymi światami. One są proste i nieskomplikowane – dla wszystkich.

– zachęca artystka.

Obrazy zaprezentowane będą również online wraz z komentarzem autorki na stronach internetowych Miejskiego Centrum Kultury „Integrator”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj