Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„13 kobiet”. Finisaż wystawy malarstwa Katarzyny Uliarczyk [FOTO]

Facebook Twitter

Wachlarz emocji, paleta soczystych barw, kobieca energia,  magiczna atmosfera i...wynoszenie obrazów z galerii. Za nami udany debiut Katarzyny Uliarczyk. Zobacz fotorelację. 

finisaż wystawy

W miniony weekend Dom Kultury Chwałowice wypełnili pasjonaci sztuki i nie tylko, a wszystko za sprawą uroczystego zwieńczenia wystawy prac Katarzyny Uliarczyk pt.”13 kobiet”. Imprezą współtowarzyszącą był wernisaż Sary Abrachamczyk – uczennicy IV LO w Rybniku.

Katarzyna Uliarczyk to artystka, malarka samouk mieszkająca w Rybniku. Pasja do sztuki towarzyszy jej od dziecka. Tworzy prace pełne emocji, intensywności i kontrastów. Obrazy wykonuje mieszanymi technikami w sposób spontaniczny i intuicyjny. Przedstawione prace inspirowane były kobietami i otaczającymi je paradoksami, a powstały w ciągu ostatnich trzech lat.

Prace z tego cyklu mówią o mnie, o nas, o kobietach. Przy ich tworzeniu kierował mną głównie podziw dla tej płci, a także czułość, z którą chciałabym je traktować i sama być traktowana. Niech każdy wyniesie z tego tyle, na ile jest gotowy. Zaczynając nowy obraz nigdy nie mam planu, to po prostu się dzieje, zatem każda z tych kobiet jest osobną opowieścią, jakąś Twoją historią albo moją.

– mówi artystka.

Jej prace można obserwować także na instagramie – pod nickiem @mocna_kreska

Zdjęcia Kasia Kubik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024