Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Startują Koncerty Wyższobramskie w Cieszynie. Piękne dźwięki zabrzmią w Kościele Jezusowym

Facebook Twitter

Koncerty Wyższobramskie wracają do Cieszyna. Jak zawsze w okresie wakacyjnym w mieście organizowany jest festiwal muzyki organowej.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Kościele Jezusowym w Cieszynie co drugi tydzień, w lipcu i sierpniu. Podczas koncertów prezentowane są utwory od baroku, aż po współczesność a grają zarówno wirtuozi, jak i młodzi artyści. Wszyscy, którzy już wystąpili, podkreślają wyjątkowość gry na odrestaurowanych organach Kościoła Jezusowego. Co ciekawe jeden z koncertów nosi nazwę „Organy inaczej” i jest poświęcony prezentacjom popularnych przebojów muzyki filmowej.

Piąta edycja festiwalu rozpocznie się w najbliższą niedzielę (10.07.) koncertami Damiana Skowrońskiego i Michała Markuszewskiego. Ale już dziś (5.07.) rusza impreza towarzysząca – II Letnia Akademia Improwizacji Organowej (05-08.07.). Na początek o godzinie 19.00 zagra Wolfgang Seifen.

Dodajmy, że wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

W 2022r. podczas 5. edycji Festiwalu wystąpią 10.07 – Damian Skowroński, Michał Markuszewski; 24.07 – Dawid Jadamus, Jan Przegendza; 07.08 – Daniel Strządała; 21.08 – Arkadiusz Bialic.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023