Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Park Liburnia w Cieszynie

Facebook Twitter

Park Liburnia w Cieszynie to park ze starymi drzewami, porośniętymi bluszczem. O tym, że był tak kiedyś cmentarz świadczą dwa pomniki i kilka nagrobków przy kościele św. Jerzego. My zwróciliśmy uwagę na krokusy, fiołki i inne kwiaty wiosny.

Pomysł na weekend: park Liburnia w Cieszynie

Park Liburnia w Cieszynie

To nie jest uporządkowany park z trawnikami od linijki, ale stoją tam piękne stare drzewa porośnięte bluszczem. O tym, że był tak kiedyś cmentarz świadczą dwa pomniki i kilka nagrobków przy kościele św. Jerzego.

Początkowo kaplica zbudowana na przeł. XIV/XV w. przy szpitalu, a właściwie przytułku dla biednych mieszczan, potem kościół filialny. Rozbudowany w XIX w., ołtarz ufundował w XVII w. Jan Witosz, zarządca szpitala. „Szpitalik” mieszczański przestał istnieć po pożarze w 1882 r.

– podaje portal Cieszyn robi wrażenie.

Park Liburnia w Cieszynie

Jak podają źródła przy kościele znajdował się cmentarz, początkowo tylko dla mieszkańców przytułku dla biednych mieszkańców Cieszyna. To co po nim pozostało to dwa pomniki w parku i kilka starych nagrobków bliżej kościoła.

Park Liburnia w Cieszynie

W parku można też zobaczyć zwiastuny wiosny, kwitną tam kępki krokusów, przebiśniegów, przy chodnikach wyrastają fiołki. Warto przejść przez park Liburnia także po to, by spojrzeć ze wzgórza na Cieszyn. Widok piękny.

Park Liburnia w Cieszynie

Widok na Cieszyn

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024