Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SWD bez awansu, TS ROW spada do II ligi

Facebook Twitter

Koniec sezonu bez happy endów. Wczoraj (29.05.) zakończyły się rozgrywki pierwszej ligi piłki nożnej kobiet. Do końca o awans do ekstraligi walczył zespół SWD Wodzisław Śląski.

Wodzisławianki przez długi czas były liderem rozgrywek, wprawdzie tę pozycję straciły, ale do ostatniej kolejki miały szanse na awans. Musiały wygrać u siebie ze Stomilankami Olsztyn i liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach. Tak się nie stało w meczu, padł remis 2:2 i ostatecznie SWD zakończyło sezon na 5. miejscu, gromadząc 43 punkty, trzech zabrakło do drugiej pozycji dającej awans. Ten wywalczyły ostatecznie zespoły z Radomia i Tczewa.

Na drugim biegunie tabeli były natomiast piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik. Rybniczanki traciły do 10. lokaty dającej utrzymanie 2 punkty. Musiały wygrać z ostatnim w tabeli Rolnikiem Głogówek. Ten zespół prezentował się jednak ostatnio bardzo dobrze. Drużyna wzmocniona pięcioma piłkarkami z Ukrainy i ukraińską trenerką wygrała z zespołem z Rybnika 6:3, grzebiąc jego szansę na utrzymanie. Zatem w przyszłym sezonie SWD zagra znów w pierwszej lidze, jeżeli znajdą się na to w klubie pieniądze – to największy problem zespołu, a TS ROW spada do II ligi.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj