Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świerkosz w Radiu 90: To niesprawiedliwe, że uczniowie zaszczepieni nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych w szkole

Facebook Twitter

To niesprawiedliwe, że uczniowie zaszczepieni nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych w szkole - mówił poranny gość Radia 90 Wojciech Świerkosz, zastępca prezydenta Rybnika. Delegatura rybnicka obok częstochowskiej odnotowuje najwięcej przypadków kierowania uczniów na zdalną naukę. Dziś (9.11.) to 17 oddziałów w sześciu szkołach i w dwóch przedszkolach.

fot. pixabay.com

Z ogromną obawą patrzymy na to co dzieje się w szkołach

– mówił poranny gość w Radiu 90:

Wojciech Świerkosz: Na chwilę obecną sytuacja jest bardzo dynamiczna, od dwóch tygodni doświadczamy coraz częstszego kontaktu ze strony dyrektorów, którzy nas informują o sytuacji, która się dzieje u nich w placówkach. Nie jest to sytuacja komfortowa, nie rokuje na najbliższą przyszłość dobrze, z ogromną obawą i niepokojem obserwujemy to co się dzieje, myślę że kluczowym będzie ten tydzień i następny. Zobaczymy jak sytuacja się będzie rozwijała.

fot. pixabay.com

Na zdalne nauczanie kierowani są wszyscy uczniowie: zaszczepieni i ci, którzy nie przyjęli szczepionki.

Cierpią na tym niesprawiedliwym rozwiązaniu głównie maturzyści

– uważa wiceprezydent:

Wojciech Świerkosz: Jest to ewidentnie niesprawiedliwe. Pojawiają się głosy o tym, że uczniowie są nie do końca równo traktowani. Uczniowie zaszczepieni z powodu faktu wysłania na kwarantannę całego oddziału, mogliby korzystać z zajęć typowych, a niestety w ten sposób są traktowani jak wszyscy pozostali. Pan minister nie życzy sobie dzielenia uczniów na zaszczepionych i niezaczepionych, co oznacza, że w przypadku jakiegokolwiek incydentu, cały oddział jest kierowany na nauczanie zdalne. Jest to głównie kluczowe dla osób, które w przyszłym roku będą zdawały maturę, ponieważ są to te roczniki, które cały ubiegły rok spędziły na nauczaniu zdalnym.

fot. pixaby.com

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Wojciechem Świerkoszem zastępcą prezydenta Rybnika do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj