StartKultura

Święto Trzech Braci 2015

PROGRAM

Piątek, 19.06, rynek w Cieszynie:

  • 16.45 – wyjście pochodu spod Ratusza w kierunku Mostu Przyjaźni
  • 17.00 – SPOTKANIE WŁADZ I MIESZKAŃCÓW CIESZYNA I CZESKIEGO CIESZYNA NA MOŚCIE PRZYJAŹNI
  • ok. 17.30 – UROCZYSTA INAUGURACJA ŚWIĘTA TRZECH BRACI (na Rynku w Cieszynie), inscenizacja legendy o założeniu miasta w wykonaniu aktorów z Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie
  • 18.00 – UŚMIECH TRZECH BRACI:
  1. Kabaret SMILE
  2. Zespół BARTNICKY – nowa odsłona folku
  3. GWIAZDA WIECZORU: GOLEC UORKIESTRA

Sobota, 20.06, rynek w Cieszynie:

  • 10.00 – WEHIKUŁ CZASU: AKCJA W CIESZYNIE – interaktywna gra przygodowa
  • 13.00 – Z PIOSENKĄ WESELEJ – laureaci konkursu piosenki przedszkolnej
  • 14.00 – LIGA TALENTÓW 2015 – KONCERT FINAŁOWY; występ laureatów konkursu tańca Dance Cieszyn 2015; HIGH HORSE – koncert zwycięzcy „Pojedynku Rocka”
  • 19.00 – KONCERTY:
  1. AKURAT – reggae/ska (koncert na 20-lecie zespołu)
  2. GWIAZDA WIECZORU: BIG CYC

Niedziela, 21.06, rynek w Cieszynie:

  • 13.00 – muzyczne prezentacje studentów Instytutu Muzyki UŚ w Cieszynie
  • 14.00 – SIOSTRY WAJS I STONOGA – program dla dzieci
  • 16.00 – MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA „CIESZYNIANKA” i mażoretki „Cieszyńskie Gwiazdeczki”
  • 17.00 – ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI CIESZYŃSKIEJ IM. JANINY MARCINKOWEJ ORAZ „INSPIROWANE FOLKLOREM” – pokaz mody (Łucja Beskid Folk)
  • 19.00 – UŚMIECH TRZECH BRACI:
  1. SUPER DUO: WIKTOR ZBOROWSKI I MARIAN OPANIA
  2. ELA i CHŁOPCY – cieszyński pop
  3. DROPS – country z Zaolzia
  • 22.30 – pokaz sztucznych ogni

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

19.06, piątek:

  • 10.00 – 18.00, Biblioteka Miejska: „Znani cieszyniacy czytają dzieciom” – konkurs czytelniczy, kiermasz używanej książki
  • 12.00, Piwnica i Sala Audio Video Muzeum Śląska Cieszyńskiego: „Rekord Jak z Bajki”- warsztaty oraz czytanie tekstów na rzecz  Stowarzyszenia „Być razem”

20.06, sobota:

  • 10.00 – 18.00, Biblioteka Miejska: kiermasz używanej książki
  • 11.00 – 20.00 – Browar Zamkowy w Cieszynie: dzień otwarty Browaru – zwiedzanie (zgłoszenia browarcieszyn@browarcieszyn.pl), od 15.00 – koncerty: Lokomotywa Band, Wytrawni  – pop rock, blues, covery 70.- 80’s
  • 11.00 i 13.00, Teatr im. A. Mickiewicza: „Teatr zza kulis” –  zwiedzanie w grupach zorganizowanych

19 –  21 czerwca:

  • Rynek – Kiermasz handlowy
  • Stary Targ – Wesołe Miasteczko, plac zabaw

WYSTAWY:

  • Dom Narodowy: Galeria: „Z drugiej strony Olzy” – wystawa prac członków Polskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Republice Czeskiej
  • Galeria „Na Piętrze”: „25 lat Święta Trzech Braci”
  • Zamek Cieszyn „Śląska Rzecz” – wystawa pokonkursowa
  • Muzeum Śląska Cieszyńskiego: Galeria: Cieszyńskie rękodzieło – fotografie Piotra Brody; Piwnica: „Arche o-Logos” wystawa  rzeźby – Maksa Kapalskiego; Sala Rzymska: „Secesja-początek nowej epoki.”
  • Biblioteka Miejska (witryny) : „Mury i fortyfikacje Cieszyna”

IMPREZY SPORTOWO – REKREACYJNE

20.06, sobota:

  • 14.00,  sala MOSiR, al. Łyska 21: II Otwarte Mistrzostwa Cieszyna w Mas Wrestlingu (zapisy – 12.00-13.30)

21.06, niedziela:

  • 9.00, Strzelnica „Hubertus” w Goleszowie: Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Domu Narodowego w Cieszynie
  • 9.00, sala MOSiR, al. Łyska 21: Amatorski Turniej Siatkówki
  • Korty tenisowe TKKF „Ogniwo” al. Łyska 25: Tenis ziemny – mecz TKKF „Ogniwo” vs TS Slavoj Czeski Cieszyn
  • 10.00, Rynek w Cieszynie – XVIII Cieszyński Rowerowy Rajd Rodzinny; start z Rynku, meta w Dzięgielowie (org. Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek”)
  • 10.00 – Stadion Piłkarski „Pod Wałką”, ul. Bolko Kantora 10 – „Piłkarskie Przedszkole” „Piasta” Cieszyn – otwarty trening
  • 11.00 – Mecz piłkarski Cieszyn – Czeski Cieszyn o Puchar Burmistrza Cieszyna; po meczu piknik  dla wszystkich uczestników (Kemping „Olza”)

ŚWIĘTO TRZECH BRACI W CZESKIM CIESZYNIE

19.06, piątek, rynek w Czeskim Cieszynie

  • 14:00 – 15:00    Dom Dzieci I Młodzieży – muzyczne prezentacje
  • 15:20 – 16:10    Silesian Dixie Band
  • 16:15 – 16:45    Zespół Pieśni i Tańca „OLZA”
  • 16:45 – 17:30    Nauczyciele i uczniowie ZUŠ P. Kalety Český Těšín
  • 18:00 – 19:00    Lenny – laureatka nagrody „Anděl” za muzyczne odkrycie roku
  • 19:30 – 21:10    Ondřej Brzobohatý z zespołem
  • 22:00 – 23:00    Mňága a Ždorp – alternatywny rock

20.06, sobota, rynek w Czeskim Cieszynie

  • 14:00 – 15:00    „Poznajemy dinozaury” – program dla dzieci
  • 15:30 – 16:30    Back To Basics – akustyczny pop z Czeskiego Cieszyna
  • 17:00 – 18:00    Pangea – przeboje zespołu The Beatles
  • 18:30 – 19:30    Petr Bende – pop/rock, finalista  programu “Super Star”
  • 20:00 – 21:00    Žlutý pes – boogie-blues-rock
  • 21:30 – 23:00    Tři sestry (Banditos) – punk-rockowa orkiestra dęta

21.06, niedziela, rynek w Czeskim Cieszynie

  • 17:00 – 18:30   Chrześcijańskie popołudnie

Zostaw komentarz