Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szczepienia przeciwko meningokokom w Żorach

Facebook Twitter

Bezpłatne szczepienie dzieci przeciwko meningokokom. To program profilaktyczny, który od kilku lat realizowany jest w Żorach. W mieście trwa akcja bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko meningokokom (grupy A, C, W 135 i Y).

Fot. zory.pl

Są to bakterie, które mogą wywoływać takie choroby sepsa i zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Samorządowcy zachęcają do skorzystania z możliwości bezpłatnego szczepienia, które pomaga organizmowi wytworzyć własną ochronę przeciw bakteriom.

Do udziału w programie kwalifikują się dzieci urodzone w 2017 roku. Istnieje także możliwość podania preparatu dzieciom starszym, które dotychczas nie zostały zaszczepione. Szczepienie poprzedzone jest konsultacją z lekarzem pediatrą. Koszty szczepienia pokrywa Urząd Miasta Żory. Program jest realizowany do końca listopada 2019 roku.

Zagrożenie ze strony meningokoków rośnie w dużych skupiskach, w otoczeniu dużej grupy dzieci, które to – w związku z naturalnym brakiem ograniczeń w kontaktach między sobą – nawzajem przekazują sobie bakterie. Liczba szczepionek jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Program realizowany jest w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Alfa Med. przy ulicy Promiennej 1 w Żorach.

  • Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 oraz 16:30-18:00.
  • Rejestracja telefoniczna czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-18:00 pod nr 32 435 55 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj