Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkoła Podstawowa nr 28 w Wodzisławiu Śląskim zlikwidowana

Facebook Twitter

Zapadła ostateczna decyzja w kwestii przyszłości Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu. Radni większością głosów postanowili, że placówka od przyszłego roku szkolnego będzie wygaszana. 14 radnych było za likwidacją, trzech było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu.

Decyzją radnych rozczarowana była Barbara Kurek, przewodnicząca Rady Rodziców:

No niestety… Liczyliśmy jeszcze na to, że radni zdanie zmienią, że wezmą pod uwagę te nowe okoliczności. No, niestety głosowanie przebiegło tak, jak przebiegło. Cóż mi pozostaje powiedzieć. Jest mi bardzo przykro, ponieważ uważam, że jest to decyzja niesłuszna, że ta szkoła nie zasługuje na likwidację, rozwija się fajnie – myślę, że podobnie jak inne szkoły w Wodzisławiu. A warunki lokalowe, tak jak od początku podkreślaliśmy, są tam najlepsze, dlatego bardzo to jest przykre, że taką szkołę, która pięknie wygląda, która jest po remoncie, przeznacza się do likwidacji. Bardzo szkoda!

Decyzja radnych oznacza, że szkoła nie ogłosi już kolejnego naboru. Od września nowi uczniowie nie będą już przyjmowani. Szkołę będą mogły skończyć dzieci, które już się w niej uczą. Przeciwny likwidacji był między innymi radny Ryszard Zalewski:

Myślałem, że po tym, co ostatnio w Wodzisławiu miało miejsce, po referendum, że władza jednak zrozumie. (…) Jednak postąpiono inaczej.

Za likwidacją opowiedziała się między innymi radna Izabela Kalinowska:

To konsekwencja pierwszego głosowania, kiedy również byłam „za” likwidacją SP 28 poprzez jej wygaszanie w związku z reorganizacją sieci szkół w mieście. Nie odbieram tego jako sporu pomiędzy mieszkańcami miasta. Rozumiem niezadowolenie rodziców, a przede wszystkim nauczycieli, którzy w pewnym momencie jakoś najbardziej odczują skutki tej decyzji. Myślę, że jest to koniec i mam nadzieję, że szkoła w sposób łagodny zostanie wygaszona.

To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie przyszło mi podjąć – mówił tuż po głosowaniu Jan Grabowiecki przewodniczący Rady Miejskiej, który także opowiedział się za wygaszaniem szkoły:

Dla mnie to temat osobisty, bo moja córka tam chodziła i dzieci wielu moich znajomych. Jeżeli chodzi o budynek to on pewnie będzie funkcjonował, ale jeżeli chodzi o szkołę, to dla mnie to trudne i bolesne. Wodzisław Śląski i tak będzie czekać kwestia reformy oświaty. Myślę, że lepsze jest przez wygaszanie. Zdaję sobie sprawę, że warunki w SP 28 różnią się od warunków, jakie są w szkole nr 10, to była jedna z najtrudniejszych decyzji odkąd chyba rada miasta istnieje.

A na sesji w Wodzisławiu Śląskim był Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj