Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sztalugi na kampusie. Plener malarski w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

"Dobry chwyt ołówka i pędzla wpływa na rozwój mózgu"- mówi Barbara Budka, prowadząca zajęcia plastyczne w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W te wakacje uczestnicy zajęć wyszli w plener, by malować ołówkami, pastelami czy farbami, a nawet narzędziami znalezionymi w naturze.

Barbara Budka: Nie rysowaliśmy tylko standardowymi ołówkami, ale także oryginalnymi narzędziami jak węgiel, marker czy takie narzędzie, jakie można znaleźć w naturze. W następnym dniu zajmowaliśmy się plamą, barwą i techniką akwarelową, a w trzecim dniu, na finał, przeszliśmy do pracy na płótnach.

Dzieci są z całego Rybnika, w różnym wieku, przyjechały na plener z Boguszowic czy Niewiadomia.

Barbara Budka: Rysowanie, malowanie to przede wszystkim stymulacja i doświadczanie, bo wiadomo, ze jeżeli jesteśmy zamknięci, pracujemy z komórką czy laptopem, te bodźce z zewnątrz są ograniczone, jeśli malujemy, rysujemy bodźców nie da się ograniczyć, a jeszcze w plenerze, gdzie doświadczamy podmuchów wiatru, kartki spadają, blejtramy na głowę, trzeba szybko reagować, więc polecam każdemu. Te zajęcia nie mają jedynie na celu i nie kształtują nawyków estetycznych, ale rozwijają mózg, bo dobrych chwyt ołówka czy pędzla ma wpływ na rozwój mózgu.

Uczestnicy 3-dniowego pleneru byli bardzo zadowoleni z tego co poznali:

Zobacz zdjęcia z pleneru:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj