Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teatr Ziemi Rybnickiej na wakacje. W sierpniu Festiwal Jazzu Tradycyjnego

Facebook Twitter

W programie Czas na Twoją Miejscowość o tym, jaką wakacyjną ofertę przygotował Teatr Ziemi Rybnickiej. Czy mimo epidemii koronawirusa odbywają się wydarzenia kulturalne?

fot. Teatr Ziemi Rybnickiej

Z Michałem Wojaczkiem dyrektorem Teatru Ziemi Rybnickiej rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Odmrożenie powoli następuje, od czerwca możemy organizować wydarzenia w sali Teatru Ziemi Rybnickiej. Jest ona przygotowana zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. Proponujemy podczas wakacji spotkania przy srebrnym ekranie. W każdy poniedziałek gramy filmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W poprzednich latach tak nie było, bo wakacje były na remonty, teraz zrobiliśmy to wiosną. We wtorki zapraszamy na retransmisje z Metropolitan Opera oraz baletu Balshoi. Od środy do piątku proponujemy poranki filmowe dla dzieci i młodzieży. Zajmujemy co drugie miejsce, bilety sprzedajemy w specjalnych siatkach biletowych, widzowie muszą być w maseczkach, przy wejściu jest dezynfekcja dłoni. Teatr to także letnie spotkanie ze studiem tańca Vivero, to otwarte warsztaty taneczne. One cieszą się dużym zainteresowaniem. Proponujemy również warsztaty plastyczne, odbywają się na terenie rybnickiego kampusu, są to warsztaty plenerowe.

Mimo pandemii Teatr Ziemi Rybnickiej przygotowuje się do organizacji Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. Ten ma się odbyć 22-23 sierpnia na rybnickim kampusie:

Charakterystycznym elementem tego wydarzenia jest parada orleańska, którą wychodziliśmy z Placu Jana Pawła II i szliśmy na kampus. W tym roku ona również się odbędzie, ale będzie zlokalizowana w całości na kampusie. Wyjdziemy z parkingu przy ul. Kotucza i pójdziemy parkową aleją pod estradę  na kampusie. Myślę, że mimo zmian miejsca odbywania się parady będzie ona również atrakcyjna. Zagra dla nas świetny warszawski wykonawca jazzu tradycyjnego Racing Swing Team oraz zespół South Silesian Brass Band ze znakomitą wokalistką Asią Czajkowską. Niestety nie odbędzie się Jam Session. Kolejnego dnia wystąpią Kraków Street Band oraz Old Metropolitan Band. Dodam jeszcze, że w tym roku zmieni się to, że festiwal będzie płatny. Bilety będą kosztowały symboliczną złotówkę. Zorganizujemy na kampusie zadaszony amfiteatr, przy wejściu będzie kasa. Ten zabieg jest spowodowany tym, że musimy dbać o odległości między widzami. Chcemy to zrobić profesjonalnie i bezpiecznie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj