Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teraz sytuacja lokalowa w rybnickim MDK nie jest kolorowa….

Facebook Twitter

"Cieszymy się z deklaracji miasta Rybnika w sprawie budowy budynku dla Młodzieżowego Domu Kultury" - mówi Barbara Zielińska dyrektor MDK.

W porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera zdradził, że dawna Szkoła Życia zostanie zburzona, a na jej miejscu powstanie Młodzieżowy Dom Kultury:

Bardzo się cieszę. Myślę, że miasto poważnie myśli o tym, żeby zmienić nam pomieszczenia. W naszej placówce coraz trudniej nam się pracuje. Przychodzi tak ogromna liczba dzieci do naszej placówki. Warunki się stają coraz gorsze. Nie mamy się gdzie pomieścić. Mamy sztywny plan. Zajęcia trwają tu od godz. 15.00, do godz. 20.00.

Rybnicki MDK choć ma już 33 lata to nie doczekał się własnej siedziby. Zajęcia prowadzone są w parterowym budynku przy ulicy Chabrowej, oraz na piętrze w pawilonie handlowym w wynajmowanych pomieszczeniach od Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej:

Płacimy co miesiąc 6200 złotych samego czynszu. Dodatkowo płacimy media, szczególnie za ciepło płacimy najwięcej, bo to ciepło ucieka z każdej strony, szczególnie od strony zachodniej. Jeszcze za czasów Pana Prezydenta Fudalego była mowa o tym, żeby nas przenieść do innego pomieszczenia i wtedy już urodził się pomysł, żeby nas przenieść do Szkoły Życia, jeżeli ona dostanie nowy budynek. Myślę, że to idzie w dobrym kierunku. Ja wierzę, że miasto chce nam pomóc.

Budowa nowej siedziby dla Młodzieżowego Dom Kultury w Rybniku to kwestia kilku lat. Jak wyliczyli urzędnicy, taniej będzie zburzyć dawną Szkołę Życia i na jej miejscu postawić budynek, niż remontować stare pomieszczenia na potrzeby MDK-u.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj